Cztery Kilo Obywatela Mniej
Podsumowanie roku – jak wyglądało nasze tropikalne życie?
5 Głosy: 5

Koniec roku to zawsze czas podsumowań, statystyk i wielkich planów na rok następny. Czasem te podsumowania są brutalne i tworzone chyba z myślą o „sądzie ostatecznym”, tak jakby coś się bezpowrotnie kończyło. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – o ile nie używasz ściennego kalendarza, to niewiele się zmieni…

Jednak i ja usiadłem, aby stworzyć takie podsumowanie roku, ale nie żeby cokolwiek zamykać. Koniec roku to dla mnie po prostu odpowiednia chwila, aby na chwilkę spojrzeć za siebie i potwierdzić, że jestem na odpowiednim kursie. Bo przecież nic się nie kończy, a dopiero zaczyna 🙂

Oto moje podsumowanie roku:

1. Wypiłem 1000 kaw.

To nie ma żadnego większego znaczenia. Ot taka ciekawostka. Chyba, że przyjąć za fakt zbawienny wpływ kawy na nerki, to moje są niczym dzwon spiżowy!

2. Siedziałem w samolocie 16 razy.

Mimo, że nadal nienawidzę latać samolotem, to przyszło mi w tym roku, aż 16 razy zająć niewygodny i ciasny, samolotowy fotel.

podsumowanie roku blog tajlandia emigracja tropiki samolot
Nasze loty | Podsumowanie roku

3. Byłem 122 razy pod wodą.

W tym natłoku podróży znalazł się jednak czas, aby wykonać 122 nurkowania. Chyba nieźle. Szczególnie, że czasu nie było wcale tak dużo.

4. Napisałem 39 tekstów na blogu.

Łącznie z tym co właśnie czytasz, powstało w tym roku 39 tekstów. To jest szacunkowo ok. 15000 słów, którymi starałem się pokazać mój świat. Świat z którym nie zawsze się zgadzaliście, ale to dobrze. W końcu to właśnie poddawanie w wątpliwość jest naszym najważniejszym z praw. „In my opinion, your Honor” .

5. Przeczytałem 11 książek.

Przeczytałem 11 książek, co nie jest może oszałamiającym wynikiem (Lepsza przeczytała ich 27…), ale na tle polskiej średniej wypadam cholernie dobrze! Przy okazji nadal potwierdzam, że czytnik ebooków to najlepszy wynalazek. A co czytałem?

Lew Starowicz – O Kobiecie
Bogusław Wołoszański – Sensacje XX wieku – II Wojna Światowa
Marek Krajewski – Śmierć w Breslau
Dan Brown – Cyfrowa Twierdza
Michał Pauli – 12x Śmierć
John Mole – Byłem Ziemniaczanym Oligarchą
Jeremy Clarkson – Wiem, że masz duszę
Nyiszli Miklos – Byłem Asystentem Doktora Mengele
Stephen King – Skazani na Shawshank
Stieg Larsson – Dziewczyna, która igrała z ogniem.
Stieg Larsson – Zamek z piasku, który runął.

6. Dobrą kobietę wziąłem za żonę.

Chyba specjalnie się tym wcześniej nie chwaliłem, ale trudno by było to pominąć w podsumowaniu roku… Faktem więc jest, że wesele było jednym z lepszych na jakich byłem 🙂 To już wiecie po co mi był dobry garnitur. A wieczór kawalerski… no cóż… co dzieje się w Vegas…

Zobacz też:  TAJLANDIA POGODA: jaka tu jest na co dzień i co z tymi deszczami?
podsumowanie roku blog slubny slub wesele weselny porady
Się działo… | podsumowanie roku

7. Spełniłem kilka marzeń.

Największymi z nich były odwiedziny USA oraz Wietnamu. I udało się to zrobić w ciągu jednego roku. Nie wiem czy jest lepsze uczucie od spełnienia, na które trzeba było czekać 15 lat. Brawo my!

8. Nauczyłem się jeździć na motorze.

Jeszcze nie tak dawno, każdy motor był dla mnie równoznaczny z piekielną maszyną. Dziś nie wyobrażam sobie dnia bez odkręcenia manetki do oporu.

9. Pierwsze święta w tropikach.

Pierwszy raz w życiu spędziłem święta Bożego Narodzenia poza Polską. Jakby tego było mało to jednocześnie były to nasze pierwsze święta w tropikach. Chciałem napisać, że pierwsze święta bez śniegu, ale to akurat już od wielu lat jest w Polsce normą…

boże narodzenie w tajlandii swieta tajlandia pierogi jedzenie
Duuuużo pierogów! | Podsumowanie roku

10. Obchodziliśmy już w tym roku jeden nowy rok.

Jak to możliwe? Wystarczy korzystać z innego kalendarza 🙂 W Tajlandii nowy rok przypada na kwiecień. Co się wtedy dzieje? Wielka bitwa na wodę, o czym pisałem tutaj: Songkran w Pattaya.

Podsumowanie roku.

Tak oto, w bardzo dużym uproszczeniu i telegraficznym skrócie, wyglądał mój rok 2017. Był to najbardziej intensywny rok w moim życiu, który jednocześnie przyniósł mi bardzo dużo dobrego. Czy tylko dobrego? Niestety nie, ale o złych rzeczach nie ma potrzeby pamiętać. Idziemy więc, w ten 2018 rok z wysoko uniesioną głową i rękoma w kieszeniach, a wraz z nami kroczy Karma. Patrzę przed siebie i już widzę, że przyszły rok będzie jeszcze bardziej intensywny, ale o tym już wkrótce na 4kilo.pl

Życzymy i Wam wszystkim, abyście znaleźli swoją drogę, która będzie równie dobrze oświetlona jak nasza.

Choć droga jest bez końca 
Pozornie bez znaczenia 
Mniemam, że mam powody 
By drogi swej nie zmieniać 

Akurat

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj jak spędziliśmy święta w 🇹🇭 Tajlandii:
Boże Narodzenie w Tajlandii, czyli tropikalne święta.