Jesteśmy tylko statystycznymi Polakami, którzy wybrali inną drogę.

Statystyczna polska populacja to około 40 mln ludzi. Każda jednostka w tej statystyce to osobna historia pełna wzlotów i upadków, popełnionych błędów oraz osiągniętych sukcesów. Czy musisz być kimś wyjątkowym, aby mieszkać w tropikach?

Jesteśmy statystycznymi Polakami.

Nie jesteśmy inni. Jesteśmy tylko kolejnymi numerami pesel. Chodziliśmy do szkoły w czasach bez internetu i smartfonów, a świat poznawaliśmy dzięki Halikowi z programu „Pieprz i Wanilia”. Nie pochodzimy z bogatych domów i na wszystko musieliśmy sami zapracować. Jednak od zawsze było ważniejsze „gdzie byłeś”, niż „co masz”. Oboje możemy pochwalić się solidnym, wyższym wykształceniem. Poczucia humoru uczył nas Bareja do spółki z Maklakiewiczem, a jak marzyć nauczyliśmy się z „Powrotu do Przyszłości”. Znamy dyskografię AC/DC oraz szaleliśmy razem na koncercie Iron Maiden, czy też Dr Misio. Kilka lat temu nasze drogi się skrzyżowały i dwie połówki połączyły się w pokraczny, ale słodki owoc. Dopiero później okazało się, że ten owoc to mango i jego miejsce nie jest w zimnej Polsce, ale gdzieś w tropikach. Póki co tym miejscem jest Tajlandia. Czy na zawsze? Z pewnością nie.

Nowy wpis w każdą niedzielę.

W każdą niedzielę piszemy coś o tym naszym życiu. Nie traktuj tego jako prawd objawionych i nie przyjmuj bezkrytycznie tego co piszemy. Pozwól sobie mieć inne zdanie. Jednocześnie pozwól i nam na posiadanie naszego. Dlaczego w niedzielę? Statystycznie to właśnie w ten dzień najchętniej myślimy o rzuceniu w cholerę naszego dotychczasowego życia. Może to właśnie jeden z naszych tekstów skłoni Cię do diametralnej zmiany w życiu?

Nigdy się nie poznamy, nie uściśniemy sobie ręki. Nie poznasz nas z imienia, czy nazwiska. Nie zobaczysz naszych zdjęć na tle turystycznych atrakcji. Nie będziemy również gośćmi telewizji śniadaniowej. Jesteśmy tylko statystycznymi Polakami, którzy wybrali inną drogę. Statystyka po nas nie płacze. Przecież to tylko parę kilo obywatela mniej.

Po dwóch latach spędzonych w tropikalnej Tajlandii, postanowiliśmy przenieść się w inne miejsce.

Aktualnie (chwilowo) przebywamy w Polsce.

Hej, co Ci szkodzi? Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CzteryKilo

felietony o życiu w Tajlandii emigracji Azja nurkowanie jedzenie polakami
Jesteśmy statystycznymi Polakami

Skuter bez prawa jazdy?