Zagadka dla wytrwałych

Na początek gratulujemy Ci, że tu dotarłeś! Możesz się czuć naprawdę wyjątkowy i nie ma w tym ani odrobiny szyderstwa. Niestety wnikliwe czytanie nie jest dziś najmocniejszą stroną naszego społeczeństwa. Tym bardziej nam jest miło, że jednak TY czytasz uważnie 🙂 Takich ludzi nam trzeba!

Skoro ustaliliśmy już, że należysz do elity naszych czytelników, to zabawmy się jeszcze bardziej. Poniżej zobaczysz zagadkę logiczną, a Twoim zadaniem jest znalezienie kreatywnego rozwiązania. I nie chodzi nam o rozwiązanie, które możesz sobie „wygooglować”… To musi być coś innego. Zapewniam Cię, że można znaleźć inne rozwiązanie tego problemu. Od razu podrzucamy Ci podpowiedź: „think outside the box” 🙂

Zagadka:

Zostałeś porwany i zamknięty w pokracznej piwnicy. Budzisz się poobijany i z wielkim guzem na głowie. Rozglądasz się wokół, ale niewiele widać, gdyż mrok przełamuje jedynie słabe światło żarówki podwieszonej pod sufitem. Szybkie rozeznanie nie pozostawia wątpliwości, że wdepnąłeś w niezłe gówno. Pomieszczenie jest małe, brudne i wilgotne. W półmroku dostrzegasz przebiegającego pod ścianą szczura. Dostrzegasz też coś jeszcze – drzwi. Wstajesz i głową uderzasz w sufit. Automatycznie siadasz ponownie na zimnej posadzce, zastanawiając się kto wybudował tak niską piwnicę? Przecież masz raptem 150cm w kapeluszu, a i tak nie jesteś w stanie się tu wyprostować. Wstajesz ponownie, tym razem powoli i ostrożnie. Podchodzisz do drzwi i zbierając resztki sił próbujesz je otworzyć. Naciskasz klamkę i… drzwi ustępują ukazując wąski i równie niski korytarz, który niknie w mroku. Już masz wyjść, gdy twoją uwagę zwraca wisząca na ścianie kartka. Zrywasz ją i próbujesz przeczytać, podsuwając pod słabe światło żarówki.

Witam Cię przyjacielu! Z pewnością zastanawiasz się gdzie jesteś. To akurat jest w tym momencie zupełnie nieistotne, jednak przeczytaj uważnie tę informację, gdyż od niej zależeć będzie Twoje życie…

Pomieszczenie, w którym się znajdujesz jest połączone korytarzem z drugim identycznym pokojem. To właśnie w nim jest wyjście, które pozwoli Ci ocalić życie. Jednak, aby je otworzyć musisz wpisać kod. Kodem tym jest cyfra 1,2 lub 3. Twoim zadaniem jest znaleźć odpowiednią z nich. A jak to zrobić? Już wyjaśniam:

W pokoju, w którym się właśnie znajdujesz na ścianie są zamontowane 3 włączniki. W drugim natomiast pokoju wisi żarówka, podobna do tej przy której to czytasz. Twoim zadaniem jest znalezienie odpowiedzi na bardzo proste pytanie: który z włączników zapali żarówkę? Proste prawda? Małą niedogodnością może być fakt, że z tego pokoju możesz wyjść tylko jeden raz. Kiedy wyjdziesz drzwi się zatrzasną i nie będzie już powrotu. Nie próbuj blokować niczym drzwi, gdyż one muszą się zamknąć, aby mogły się otworzyć drugie… Możesz próbować krzyczeć ile tylko chcesz. Nikt Cię tu jednak nie usłyszy, gwarantuję… Jeżeli wpadniesz na pomysł, aby po prostu zgadywać… No cóż… Powiedzmy, że w Twojej sytuacji nie liczyłbym na szczęście… Powodzenia!

Czytasz jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze… O co tu kurwa chodzi?! Gdzie ja jestem? Dreszcze wstrząsają twoim ciałem, ale już sam nie wiesz czy to z powodu wyjątkowego chłodu w tej zasranej piwnicy, czy to tylko strach… Jednak nie masz dokąd uciec, a jedyne wyjście to znaleźć rozwiązanie tej chorej zagadki! Nie mając innego wyjścia zaczynasz przypatrywać się tym cholernym włącznikom. Jak znaleźć ten właściwy…? hmm…


 

To jest właśnie ta zagadka. Prosta, prawda? 🙂 Jeżeli znajdziesz odpowiedź to koniecznie ją nam napisz! Każdy, kto wydostanie się z tej piwnicy, dostanie się na naszą listę chwały. Gotowi? Czas start!

Odpowiedzi wysyłajcie na: zagadka[małpa]4kilo.pl

Ukryta strona i zagadka wystartowały w dniu 1 kwietnia 2018 roku i jak do tej pory z piwnicy wydostało się 5 osób:

Maciek, Eliasz, Natalia, Matea, Marian