Tajlandia przewodnik na pierwszy raz, cz.2, czyli druga część mojej zabawy w rodzinnego przewodnika po Tajlandii. Jak już wiecie z pierwszej części, TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.1 odwiedziła mnie rodzina i zażądała, że chcą zobaczyć „wszystko”. Więc staram się pokazać im to „wszystko” w dwa tygodnie.

TAJLANDIA przewodnik w 14 dni – DZIEŃ 8 – Erawan

Jak już jesteśmy w Kanchanaburi to nie możemy odmówić sobie wizyty w Parku Narodowym Erawan. Od centrum Kanchanaburi do Erawan można dostać się publicznym autobusem za 50 thb lub taksówką za ok. 1600 thb w dwie strony. Podróż trwa prawie dwie godziny. Całodniowy wstęp do parku kosztuje 300 thb. Trasa turystyczna wiedzie wzdłuż siedmiu poziomów wodospadów, a każdy z nich jest inny. Najładniejsze zdają się być dwa ostatnie. W wodospadach ogólnie można się kąpać, ale czasowo może być nałożony zakaz. Czy można, czy też nie dowiesz się z tabliczki przy każdym wodospadzie.

TIP: Przy parkingu znajduje się kilka sklepików i jest to ostatnie miejsce, gdzie możesz kupić coś do picia, czy jedzenia. Warto się zaopatrzyć w butelkę wody, gdyż do poziomu siódmego jest kawałek drogi. Warto również przed wyjazdem sprawdzić aktualne warunki w parku.

tajlandia przewodnik na pierwszy raz bedeker 2 przewodnik erawan tajlandia wodospady wycieczka park narodowy
Tajlandia – wodospady – Park Narodowy Erawan. | Tajlandia przewodnik na pierwszy raz

TAJLANDIA przewodnik w 14 dni – DZIEŃ 9 – Koh Phangan

Jesteśmy w Kanchanaburi ostatni dzień. Można jeszcze raz przejść się po mieście i zjeść śniadanie. Za chwilę ruszamy i w końcu jedziemy na wyspy! Ile wysp w Tajlandii, tyle opinii co do tego, która jest „naj”. Wszyscy jednak muszą się zgodzić, że bez względu na porę roku to najstabilniejsza pogoda jest na wyspach w zatoce Tajlandzkiej, czyli Koh Samui, Koh Phangan oraz Koh Tao. I właśnie w stronę Koh Phangan dziś wyruszymy. Do przebycia mamy blisko 700km, a więc najlepszym rozwiązaniem będzie nocny pociąg relacji Bangkok – Surat Thani. Aby nie wracać, aż do Bangkoku można złapać ten pociąg w Nakhon Pathom. Łóżka w przedziałach sypialnych drugiej klasy są o dziwo wygodne. Oczywiście dostajesz czystą pościel oraz koc. Jeżeli chcesz mieć więcej miejsca to warto wybrać łóżko na dolnym poziomie, które z racji wygody jest odrobinę droższe od górnego.

TIP: Koleje Tajskie niestety nie akceptują na chwilę obecną e-biletów, a więc nie ma możliwości zakupu przez internet. Strony typu 12go.asia również tu nie pomogą, bilet i tak trzeba odebrać osobiście na dworcu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup biletu osobiście na stacji Hua Lamphong w Bangkoku w czasie pierwszych dni. Pamiętaj również, że biletów może zwyczajnie nie być… Tym bardziej zalecam zakup jak najwcześniej.

tajlandia przewodnik na pierwszy raz bedeker 2 posiag bangkok surat thani sypialny transport tajlandia
Pociąg sypialny relacji Bangkok- Surat Thani. | Tajlandia przewodnik na pierwszy raz

TAJLANDIA przewodnik w 14 dni – DZIEŃ 10-11 – Koh Phangan

W końcu dotarliśmy na Koh Phangan. Leniwa wyspa prezentuje zupełnie inny styl życia niż widzieliśmy w Bangkoku. Tu czas płynie wolniej i nikt się nigdzie nie spieszy. Leniwa na co dzień wyspa ożywia się raz w miesiącu podczas Full Moon Party. A co po za tym można tu robić? To co się robi na tropikalnych wyspach, czyli… nic. Można leżeć na plaży, pić zimne piwo i pływać w ciepłej wodzie. Można też wybrać się na wycieczkę do dżungli, która długi marsz nagrodzi ładnym widokiem.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…

12 KOMENTARZE