Koh Tao Festival 2018, krótka fotorelacja.
5 Głosy: 4

Koh Tao Festival to impreza, która na dobre zadomowiła się w kalendarzu wydarzeń tej małej wyspy. Dwa lata temu częścią festiwalu była również próba pobicie rekordu Guinnesssa w najdłuższym łańcuchu osób trzymających się za ręce. Ja, jak również Lepsza mieliśmy przyjemność wziąć udział w tym wydarzeniu, i tym samym pobić rekord Guinnesssa! W tym roku w dniach 10-11 marca, na znanym bywalcom polu w Sairee ponownie powstała koncertowa instalacja. Oto kilka ujęć z tego zacnego wydarzenia, które uchwycił mój aparat.

koh tao festival 2018
Koh Tao Festival 2018
koh tao festival 2018 instalacja artystyczna
Główne wejście
koh tao festival 2018 deszcz
Parasolki

Koh Tao Festival 2018

W tym roku organizatorzy bardzo się postarali i oprawa festiwalu była bardzo udana. Już na wejściu witała nas brama wykonana z bambusa oraz łupin kokosa, a zaraz za nią rozpościerał się bardzo fotogeniczny dach z parasolek. To akurat miało podwójną rolę, gdyż pogoda nie do końca dopisała. Związane to było z zapowiadanym frontem deszczowym, który to nadciągnął nad całą Tajlandię. Nie miało to jednak większego wpływu na udaną zabawę.

koh tao festival 2018 zespoly
Występ dzieciaków
koh tao festival 2018 tajlandia koncert
Koh Tao Festival 2018

Tym razem festiwal posiadał, aż dwie sceny. Mniejsza była miejscem występów wokalistów i zespołów związanych z tajską kulturą. Na większej natomiast występowały zespoły oraz inicjatywy lokalnych ekspatów. Wystąpił między innymi, zespół dzieci z miejscowej szkoły międzynarodowej i ubawił wszystkich swoją interpretacją kilku znanych muzycznych kawałków.

koh tao festival 2018 tajlandia blog
Koh Tao Festival 2018
koh tao festival 2018 thailand koncert
Koh Tao Festival 2018 Koncert
koh tao festival 2018 tajlandia
Publiczność szaleje 🙂

Koh Tao Festival – siatkówka

Kolejnym tradycyjnym elementem festiwalu były amatorskie rozgrywki w plażowej piłce siatkowej. O mało co i ja stanąłbym na uklepanym piasku, ale niestety tym razem się nie udało. Może to i nawet lepiej, gdyż dwa lata temu nasza drużyna poniosła sromotną klęskę w starciu z drużyną Lady Boys. A nie sądzę, aby w tym roku było inaczej…

Jedzenie!

Żadna dobra impreza nie może się obejść bez jedzenia. Nie inaczej było na festiwalu. Można było tu dostać tajskie potrawy, jak i oczywiście europejską pizzę, czy nawet gyrosa. Oczywiście nie zabrakło również piwa!

Zobacz też:  TAJLANDIA w 14 dni - przewodnik na pierwszy raz, cz.1

Koh Tao dla ekologii.

Jednym z najważniejszych punktów całego festiwalu było podniesienie ekologicznej świadomości mieszkańców. Małe wyspy mają to do siebie, że są małe i są wyspami… To bardzo ogranicza możliwości utylizacji śmieci i wymusza większą świadomość w produkowaniu odpadów. Szczególnym utrapieniem są wszelkiej maści plastikowe pojemniki i reklamówki, których akurat w Tajlandii zużywa się bardzo dużo. Następnym razem w 7/11 zadaj sobie pytanie, czy aby na pewno potrzebujesz kolejną plastikową reklamówkę? Może wystarczy idąc na zakupy wziąć ze sobą plecak? W końcu pływanie, czy nurkowanie pomiędzy zużytymi butelkami nie należy do przyjemności, a przecież nie biorą się one znikąd…

Każda taka inicjatywa ma duże znaczenie dla lokalnej społeczności i ułatwia integrację mieszkańców. Szczególnie ważne jest to tu w Tajlandii, gdzie wbrew pozorom przeskoczenie dystansu dzielącego lokalnych od ekspatów, nie jest wcale proste. Mam nadzieję, że ta idea nie umrze i będzie z powodzeniem kontynuowana co roku.

koh tao festival 2018 tajlandia jedzenie
Jedzenie
koh tao festival 2018 program
Koh Tao Festival 2018
koh tao festival 2018 impreza tajlandia
Instalacja artystyczna