Garnitur szyty w Bangkoku? A komu to potrzebne?
4.6 Głosy: 11

W życiu miałem trzy garnitury. Na komunię, studniówkę oraz jeden uszyty w Bangkoku właśnie. Bliżej mi raczej do szortów i powyciąganej koszulki, niż do spodni na kant. Jednak w życiu mężczyzny przychodzi taki moment, że potrzebuje dobrego garnituru. Kiedy postanawiasz wydać na garnitur równowartość nowego Playstation z wszelkimi możliwymi dodatkami, to powód musi być dobry. Zazwyczaj jest to twój ślub lub pogrzeb.

Jeżeli powód jest bliższy temu pierwszemu, to po wszystkim zostanie ci w szafie ‚wunderwaffe’. Możesz nagle wyciągnąć taką bazukę, załadować na swoje dupsko i wystąpić na rodzinnej kolacji. Lepsza Połowa będzie mile zaskoczona, ale i podejrzliwa jednocześnie. Gdybym tak niespodziewanie wystąpił w szytym na miarę garniaku to czy jej pierwsza reakcja byłaby z gatunku ‚jaki on romantyczny’? Raczej usłyszałbym: ‚co znowu odjebałeś?!’. Gdybym jeszcze w butonierce miał kwiatek byłaby niemal pewna, że mam co najmniej trzy kochanki. A przecież wiadomo, że nic tak nie podsyca związku jak ziarno niepewności. Dobrze więc mieć w szafie taką petardę na każdą okazję. Tylko tej konsoli trochę szkoda…

ceny w Bangkoku gdzie kupić garnitur zakupy
Zakupy w Bangkoku? Uszyj sobie garnitur!

Zakupy w Bangkoku – dlaczego warto uszyć garnitur?

W każdym możliwym przewodniku znajdziesz informację, że Bangkok to stolica garniturów szytych na miarę. Przeczytasz w nich również, że garnitury to popularne oszustwo i pułapka na turystów. Zazwyczaj to oszustwo polega na wciśnięciu ci materiału niewiele lepszego od dresów ze Stadionu Dziesięciolecia. Oczywiście w cenie znacznie przewyższającej wspomniane dresy.

zakupy w bangkoku gdzie uszyc garnitur tanio ceny
Na którą stronę pan się ubiera? 😉 | Tajlandia Garnitur

A więc dałeś się zaciągnąć do podejrzanej pracowni ‚krawca’ w bocznej alejce Khao San Road. Pod nos podsuwają ci katalogi najlepszych domów mody na świecie. Prada, Dolce Gabbana, Hugo Boss, Armanisame, same but different my friend! Skaczą wokół ciebie, mierzą w każdym możliwym miejscu, dają pomacać materiały. Wszystko będzie gotowe na jutro! Płacisz zaliczkę i wracasz na kolejne piwo na Khao San. Sącząc Changa zastanawiasz się, czy przypadkiem nie zostałeś właśnie mistrzowsko okradziony. Nie masz pewności, czy jutro ten ‚krawiec’ będzie w tym samym miejscu, czy może będzie tam już salon masażu. Następnego dnia ze zdziwieniem stwierdzasz, że ‚krawiec’ nadal jest, a twój garniak już czeka. Wracasz więc do domu z garniturem, którego pewnie nigdy nie założysz. Tu nitka wystaje, tam krzywo zszyte. Spodnie troszkę za krótkie, a marynarka jak ze starszego brata. Nic to! Masz pamiątkę, którą pochwalisz się kumplom opowiadając jak to zostałeś wkręcony w Tajlandii.

Zobacz też:  Opuszczone więzienie w Tajlandii - ośrodek dla kobiet
garnitur w Bangkoku krawiec cena ile kosztuje zakupy w bangkoku
Pierwsza przymiarka. | Tajlandia Garnitur

Prawdziwy garnitur u prawdziwego krawca.

Czy jednak można uszyć tu coś z prawdziwego zdarzenia? Jak najbardziej tak, ale musisz zrozumieć kilka podstawowych różnic pomiędzy „krawcem za dychę”, a prawdziwym fachowcem.

1. Prawdziwy krawiec nigdy nie ma ‚naganiaczy’ na zewnątrz sklepu. To pierwsza i najbardziej widoczna różnica. Na Khao San obskakiwali cię jak muchy, pokazując podniszczone katalogi prawdziwych domów mody. O tym zapomnij. Prawdziwy fachowiec nie stosuje takich partyzanckich praktyk. W sklepie nie zobaczysz kradzionych katalogów, a co najwyżej zdjęcia garniturów uszytych przez tego krawca.

2. Prawdziwy fachowiec nie będzie pytał jaki chcesz styl garnituru. On spojrzy na ciebie i sam zaproponuje. Gdy jednak będziesz się upierał to w sposób merytoryczny z miarą w ręce, wytłumaczy ci dlaczego to nie jest najlepszy wybór. Każdy jego ruch będzie dokładny i poparty wieloletnim doświadczeniem. Po prostu poczujesz, że nie jest tu z przypadku.

3. Zamówiony towar nie będzie gotowy w 24h. Czeka cię kilka przymiarek i poprawek. Niesamowite jest, że nic nie musisz mówić, gdy coś nie pasuje. Stoisz we wstępnie zszytym garniaku, a ręka fachowca lata po tobie i zaznacza co trzeba poprawić. Kolejny raz wiesz, że jesteś w dobrym miejscu.

4. Za tę przyjemność zapłacisz więcej. Nie da się skroić porządnego wyrobu za 5000 thb (550zł). Cena rozsądnego garnituru wraz z koszulą zaczyna się od 15-16 tys. thb (1600-1700 zł). Kolejnym drobiazgiem świadczącym o klasie krawca jest gratisowy krawat i spinki do mankietów.

Kiedy już wiesz czego się spodziewać, możesz wybrać się na zakupy w Bangkoku. I pamiętaj co mówi Barney Stinson*: „Suit up!”

Małą ciekawostką jest fakt, że u ‚mojego’ krawca ubiera się elita amerykańskiej polityki z prezydentami na czele.

prezydent usa bush krawiec bangkok garnitur suite
Prezydent Bush u ‚mojego’ krawca.
fot: http://www.dress-for-success.com

*Barney Stinson – jeden z głównych bohaterów serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Jak nie widzieliście to koniecznie musicie!

ile kosztuje garnitur w Tajlandii cena zakupy
Wybór materiałów jest wielki | Tajlandia Garnitur
Skuter bez prawa jazdy?