RECENZJA: Rekiny Wojny / War Dogs recenzja filmu
4.4 Głosy: 5

Latanie dobrymi liniami lotniczymi ma wiele zalet. Jedną z nich jest dostęp do nowości kinowych. Jako, że nie lubię latać musiałem czymś wypełnić długi lot, więc uraczyłem się kilkoma nowościami i o jednej z nich dziś napiszę.

Bardzo lubię, gdy za kinowym ekranem stoi prawdziwa historia. Tak też jest i tym razem. Wyobrażacie sobie dwóch nastolatków w roli wielomilionowego dostawcy broni dla amerykańskiej armii? Brzmi niewiarygodnie i absurdalnie? Tylko życie jest w stanie napisać taką bajkę, może właśnie dlatego ta historia jest taka przyciągająca. Zacznijmy jednak od początku:

war dogs recenzja filmu opinie
War Dogs Recenzja

War Dogs Recenzja – jak zostać handlarzem broni?

Kiedy myślę o handlu bronią to widzę czarny garnitur, przyciemniane szyby samochodów oraz szemrane kontakty. Zupełnie do tej roli nie pasuje dwóch chłopców w szortach do surfowania. Jednak w 2006 roku firma AEY Inc. wygrywa 149 rządowych przetargów na łączną kwotę ponad 10 milionów dolarów! Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby zarządu spółki nie stanowili 19-letni Efraim Diveroli oraz 23-letni David Packouz. Ale czy nie trzeba spełnić restrykcyjnych wymagań, aby startować do tak poważnych przetargów? W końcu to nie zamówienie na papier do drukarki. Owszem, trzeba. Jednak nasi bohaterowie odnaleźli przepis, który umożliwił im równanie się z poważnymi producentami uzbrojenia. Chodzi tu o Minority Business Enterprise, czyli zapis prawny faworyzujący firmy należące do mniejszości narodowej. Nasi bohaterowie są Żydami i to pozwala im skorzystać z tego właśnie przepisu. W ten sposób dwóch młodzieńców zostaje wielomilionowym dostawcą amerykańskiej armii.

war dogs recenzja filmu kino
Recenzja filmu War Dogs

Broń kupię.

Mamy już możliwość startowania w przetargach i sprzedaży wszelkiej maści uzbrojenia. Ale skąd wziąć to uzbrojenie? Para Packouz i Diveroli ma jednak żyłkę do kombinowania i robienia interesów. Sobie tylko znanym sposobem zdobywają kontakty w Albanii, dzięki którym odkupują od Albańskiej armii uzbrojenie. Czyszczenie magazynów jest dla każdej strony dobrym interesem, jest jednak „mały” problem, który wyjdzie na światło dzienne dopiero podczas postępowania prowadzonego przez FBI. Większość amunicji to marnej jakości chiński produkt, na dodatek stary i nie do końca sprawny. Rozwiązanie nasuwa się samo… przepakujmy amunicję do nowych kartonów, aby nie można było stwierdzić pochodzenia.

Zobacz też:  Dlaczego kocham Ubera? Na złość wąsatej miernocie.

Film War Dogs jest połączeniem Wilka z Wallstreet, Kac Vegas oraz niezapomnianego Nicolasa Cage’a w filmie Pan życia i śmierci. Jonah Hill w roli Efraima Diveroli jest równie znakomity jak w Wilku z Wallstreet oraz zabawny jak w 21 Jump Street. Lubię tego gościa i biorę w ciemno każdy film z jego udziałem. Trzeba też wspomnieć, że rolę drugoplanową miał także Bradley Cooper i również w niej odnalazł się znakomicie.

Muszę też wspomnieć, że znakomicie została dobrana muzyka do tego filmu. Usłyszymy w nim m.in. Blue Öyster Cult, Beastie Boys, Aerosmith, Iggy Pop, House of Pain, Pink Floyd oraz wiele innych dobrych kawałków.

war dogs recenzja filmu rekiny wojny
Recenzja Rekiny Wojny

O czym jest ten film?

Po tym filmie zostało mi w głowie kilka przemyśleń. Po pierwsze jest to kolejny film, który gloryfikuje myślenie nieszablonowe. Myślenie, które przez wielu będzie nazwane po prostu cwaniactwem. Nie jest to jednak odpowiednie określenie. Jeżeli wykorzystujemy to co daje nam życie to jesteśmy przedsiębiorcami, czy raczej hochsztaplerami? Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Czyż nie?

Wojna to biznes, w którym pieniądze leją się potokami. Dlaczego więc nie nastawić swojego garnuszka pod ten wodospad? Znamiennym jest, że tak wielka instytucja jak amerykańska armia, ma głęboko gdzieś pochodzenie używanego uzbrojenia do póki nie dowie się o tym opinia publiczna. Ważne, że mamy czym i w kogo strzelać.

Nie złość się, bo to nie powód do złości
Obejrzymy dziś razem wieczorne wiadomości
Pytasz czemu jeden do drugiego strzela
To właśnie się bogaci producent miecza
Kult – Bliskie spotkanie trzeciego stopnia

war dogs opinie recenzja filmweb
War Dogs / Rekiny Wojny

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ckShfbAWc3c

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj recenzję głośnika JBL! Flip:
RECENZJA: Przenośny głośnik JBL! FLIP 3, czy warto?

Skuter bez prawa jazdy?