W każdym miejscu świata i w każdej kulturze ludzie potrzebują zabawy i odrobiny szaleństwa. Chociaż raz w roku. Bez takiego wentyla bezpieczeństwa, ciśnienie niepokojąco wzrasta. Nie inaczej jest i tutaj, na wyspie żółwi. Tutejszy festiwal można podsumować jednym słowem – dożynki. Oczywiście w jak najbardziej pozytywnym sensie! Wielka wiejska zabawa z przebierańcami, muzyką, konkursami i bezpłatnym jedzeniem! Z okazji dorocznego festiwalu, praktycznie wszędzie stoją stragany z jedzeniem i napojami, które są bezpłatnie rozdawane wszystkim chętnym.

Guinnessa rekord pobity ksiega lista
Impreza na koh Tao
Guinnessa rekord pobity ksiega lista jedzenie wyspa
Darmowe jedzonko

Rekord Guinnessa

Włodarze wyspy przy okazji „dożynek”, zorganizowali próbę bicia rekordu Guinnessa. Była to oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie ludzi trzymających się za ręce. Od rana cała plaża Sairee pęczniała od przyszłych rekordzistów. Także i my byliśmy częścią łańcucha ludzi o długości blisko 4000 osób!! Ubrani w okazjonalną koszulkę oraz z naklejonym na piersi numerem, stanęliśmy w długiej kolejce. Na szczęście nie była to kolejka do Ostatniej Paróweczki Hrabiego Barry Kenta, a kolejka po rekord. Na umówiony znak, sygnał tysiące zupełnie obcych sobie ludzi złapało się w braterskim uścisku i trwało tak przez dziesięć minut. Sroga komisja oceniająca czujnym okiem pilnowała, aby nikt się nie wyłamał. Po upływie regulaminowego czasu, pierwszy raz w życiu stałem się oficjalnym rekordzistą księgi Guinnessa!

Guinnessa rekord pobity ksiega lista proba 2016
Rekord w toku
Guinnessa rekord pobity ksiega lista proba 2016 koh tao
Tutejsza policja też bije, ale rekord.

Impreza.

Po szczęśliwym pobiciu rekordu, zaczęła się fiesta. Pochód przebierańców, mieszkańców i turystów przeszedł przez wyspę na miejsce festiwalu, gdzie czekała już scena, bar oraz kramiki lokalnych wytwórców wszelakiego jedzenia. Zabawa trwała do rana z powtórką w dniu następnym.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…