środa, Listopad 22Cztery Kilo Obywatela Mniej - felietony o życiu

Tajskie dożynki, czyli jak pobiłem rekord Guinnessa.

Tajskie dożynki, czyli jak pobiłem rekord Guinnessa.
4 Głosy: 3

W każdym miejscu świata i w każdej kulturze ludzie potrzebują zabawy i odrobiny szaleństwa. Chociaż raz w roku. Bez takiego wentyla bezpieczeństwa, ciśnienie niepokojąco wzrasta. Nie inaczej jest i tutaj, na wyspie żółwi. Tutejszy festiwal można podsumować jednym słowem – dożynki. Oczywiście w jak najbardziej pozytywnym sensie! Wielka wiejska zabawa z przebierańcami, muzyką, konkursami i bezpłatnym jedzeniem! Z okazji dorocznego festiwalu, praktycznie wszędzie stoją stragany z jedzeniem i napojami, które są bezpłatnie rozdawane wszystkim chętnym.

Koh Tao Festival 2016
Koh Tao Festival 2016
Jedzenie dla wszystkich
Jedzenie dla wszystkich

Włodarze wyspy przy okazji „dożynek”, zorganizowali próbę bicia rekordu Guinnessa. Była to oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie ludzi trzymających się za ręce. Od rana cała plaża Sairee pęczniała od przyszłych rekordzistów. Także i my byliśmy częścią łańcucha ludzi o długości blisko 4000 osób!! Ubrani w okazjonalną koszulkę oraz z naklejonym na piersi numerem, stanęliśmy w długiej kolejce. Na szczęście nie była to kolejka do Ostatniej Paróweczki Hrabiego Barry Kenta, a kolejka po rekord. Na umówiony znak, sygnał tysiące zupełnie obcych sobie ludzi złapało się w braterskim uścisku i trwało tak przez dziesięć minut. Sroga komisja oceniająca czujnym okiem pilnowała, aby nikt się nie wyłamał. Po upływie regulaminowego czasu, pierwszy raz w życiu stałem się oficjalnym rekordzistą księgi Guinnessa!

Rekord Guinnessa
Rekord Guinnessa
Tutejsza policja też bije, ale rekord.
Tutejsza policja też bije, ale rekord.
Duuuużo ludzi
Duuuużo ludzi

Po szczęśliwym pobiciu rekordu, zaczęła się fiesta. Pochód przebierańców, mieszkańców i turystów przeszedł przez wyspę na miejsce festiwalu, gdzie czekała już scena, bar oraz kramiki lokalnych wytwórców wszelakiego jedzenia. Zabawa trwała do rana z powtórką w dniu następnym.

Jaka więc jest różnica między festiwalem na Koh Tao, a dożynkami w podwrocławskich Kobierzycach? Tu na wyspie nikt nie dostał po mordzie. Również nikogo nie odwieziono na izbę wytrzeźwień, czy też ostry dyżur. Ot, taka to mentalność…

Pochód
Pochód
Scena
Scena
Tłum się bawi
Tłum się bawi
Tańce, hulanki
Tańce, hulanki

Tajskie dożynki, czyli jak pobiłem rekord Guinnessa.

4kilo.pl
4kg
        
4kilo.pl
Żadnej Viagry, ani innych głupot. Raz w miesiącu dostaniesz majla z podsumowaniem naszych tekstów.
4kilo.pl
Ebook 4 Kilo
Ebook 4 Kilo
Przeczytaj inne:
tajski-baht-waluta-tajlandii-
Tajska waluta Baht i zakaz wjazdu dla Georga Sorosa

Tajska waluta (Baht) jaką dziś znamy, prawdopodobnie została wprowadzona do użycia za panowania Królestwa Sukhothai, czyli w 13-15 wieku. Monety wprowadzono jednak troszkę później, bo za panowania Króla Ramy III...

Zamknij