Cytaty podróżnicze to temat dzisiejszego tekstu, ale zacznę od tego co mnie przywiodło do napisania tego zestawienia. A więc jest wczesne popołudnie, a na termometrze widzę 29 stopni. Czekając, aż zaparzy się moja kolejna kawka, rozmawiam z jednym z nielicznych kolegów jakich jeszcze mam w Ojczyźnie. Wiadomo przecież, że „proza życia to przyjaźni kat” jednak my pomimo, że oddaleni o blisko 9 tys. km stukamy w klawiatury o życiu, pogodzie w Polsce, czy też o planach na najbliższe miesiące. Czasem wyślemy sobie zdjęcie cycatej blondyny, ale tak ukradkiem, żeby nasze żony nie zobaczyły… Przecież wiadomo – boys will be boys.

Z grzeczności pytam, czy nie musi popracować, w końcu u niego jest środek dnia roboczego. Odpowiedź mnie specjalnie nie zaskakuje, bo już ją słyszałem nie raz. Popracować? Wczoraj pracowałem, a nie mogę codziennie bo się jeszcze przyzwyczają. Korpoludek w czystej postaci. Czasem, chyba tak z przekory, odrobinę mu zazdroszczę i myślę, że chciałbym mieć swoje biureczko, identyfikator na szyi, a na nim poważnie brzmiącą nazwę stanowiska. Chodzić od pokoju do pokoju, jeździć windą i ściemniać, że robię coś cholernie ważnego i to na ASAP, bo będzie FAKAP. Właściwie to tak wyglądała moja edukacja w szkole średniej. Zawsze byłem pierwszy, aby przynieść kredę, zmoczyć gąbkę, czy też podlać kwiatki, czyli już wtedy byłem idealnym kandydatem na stanowisko pracownika średniego szczebla w korporacji o obco brzmiącej nazwie.

Znasz jakieś cytaty?

Z tych rozważań nad zmarnowaną ścieżką zawodową, wyrywa mnie pulsujące okienko messengera. To mój kolega stuka w klawiaturę, aby zadać mi pytanie.

e ty – zaczął kurtuazyjnie.
– ty tam jeździsz ciągle to pewnie znasz jakieś fajne cytaty podróżnicze. Potrzebuję coś upiększyć takim cytatem to byś coś podpowiedział.

W pierwszym odruchu grzecznie, ale stanowczo proszę, aby mi dupy nie zawracał i sobie „wyguglał”.

– google ci przestało działać? wpisz sobie „cytaty podróże”, „podróże cytaty”, „cytaty o podróżach” i będziesz miał od cholery cytatów o podróżach.

Po tym, albo się obraził, albo faktycznie zaczął „guglać”, jednak przy okazji zasiał w mojej głowie pytanie. Czy faktycznie mam jakieś ulubione cytaty podróżnicze, sentencje o podróżach, czy też ogólnie o życiu? Ale nie takie oklepane autorstwa Paulo Coelho, czy Terrego Pratchetta, ale takie bardziej osobiste. Takie, które z jakiegoś powodu utkwiły mi w głowie. Im dłużej się nad tym zastanawiałem, tym więcej się ich znalazło. Oto one:

1. Cytaty podróżnicze: Eldo – Jedwabny Szlak

Muzyka łagodzi obyczaje, ale nie każdy musi na szczęście słuchać każdego gatunku. Być może ten rodzaj muzyki zupełnie do was nie przemawia, ale po prostu posłuchajcie tekstu. Jeżeli chodzi o moje ulubione cytaty podróżnicze, to ten jest w czołówce. A atlas wydany w 1987r, z którego uczyłem się o świecie, do dziś leży w rodzinnym domu.

cytaty podróżnicze podrozach sentencje podroze eldo jedwabny szlak
Cytaty podróżnicze: Eldo – Jedwabny Szlak | fot. naszemiasto.pl

2. Cytaty podróżnicze: Maanam – Boskie Buenos

Jeżeli hip hop nie jest waszym ulubionym gatunkiem, to mam też coś z zupełnie innej beczki. To tak wpada w ucho, że nie da się zapomnieć, a jeśli chodzi o cytaty podróżnicze to już bardziej podróżniczego chyba nie ma 🙂

cytaty podróżnicze podrozach sentencje podroze maanam boskie buenos
Cytaty podróżnicze: Maanam – Boskie Buenos | fot. najlepszepiosenki.pl

3. Cytaty podróżnicze: Skazani na Shawshank

Film widziałem dziesiątki razy i zawsze chętnie obejrzę ponownie. Jednak dopiero w zeszłym roku przeczytałem książkę Kinga, która uzupełniła obraz Andy’ego i Reda, jaki znałem z filmu. Chcąc wrzucić tu najlepsze cytaty z tej książki, musiałbym tu wkleić całą jej treść. Jednak te dwa utkwiły mi najbardziej:

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…

4 KOMENTARZE