Nurkowanie Bali? A więc, dziś powracam myślami do indonezyjskiej wyspy Bali. Nie będę ukrywał, że byłem zawiedziony tą wyspą, jak już napisałem tutaj: BALI: wyspa z amerykańskich filmów. Tym razem jednak zostawimy nachalnych sprzedawców i zejdziemy pod wodę w poszukiwaniu skarbów.

Nurkowanie na Bali.

Mówiąc o nurkowaniu na Bali, najczęściej mamy na myśli wyspy Lombok oraz Gili. I faktycznie jest to chyba najpopularniejsza destynacja. Jednak my wybraliśmy się w zupełnie inną stronę, mianowicie w rejon Tulamben, położony w północno-wschodniej części wyspy.

Pierwsze wejście do wody i pierwsze zaskoczenie. Dno pokryte jest czarnym piaskiem. Winne temu są wulkany, których na Bali nie brakuje. Zamiast białego morskiego piasku, tu mamy czarny wulkaniczny pył.

nurkowanie Bali tulamben padi
Wrak Liberty | Nurkowanie Bali
nurkowanie Bali wrak liberty zatopiony nurek
Żółw w okolicach wraku | Nurkowanie Bali
nurkowanie Bali zatopione wraki wyspa cena tulamben
Nurkowanie na Bali

Nurkowanie Bali – Wrak amerykańskiego USAT Liberty.

Najbardziej znaną, podwodną atrakcją okolic Tulamben jest wrak wojskowego statku Liberty. Historia tego 125 metrowego transportowca jest bardzo ciekawa i rozpoczyna się w czasie pierwszej wojny światowej, a dokładnie w dniu 19 czerwca 1918r, kiedy to został zwodowany. Liberty był wojskowym statkiem transportowym przeznaczonym przede wszystkim do transportu… zwierząt, szczególnie wojskowych koni.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…

7 KOMENTARZE

  1. Mega, jestem zdecydowanie jedyną osobą w rodzinie, która chętnie zanurkowałaby gdzieś, nawet tu i teraz i dawniej zabierałam turystów na rejsy nurkowe w Turcji.
    Jak w końcu uda się dotrzeć na Bali to na pewno powrócę do Twojego posta!

  2. Pięknie! I jak świetnie odróżnia się od dna ten żółw. Do nurkowania raczej się nie przekonam (najpewniej czuję się w wodzie, w której mogę stanąć i która nie sięga mi wyżej niż do szyi 😉 ), ale takie zdjęcia bardzo lubię oglądać. Złapałam za to ostatnio bakcyla jeśli chodzi o snurkowanie – o ile oczywiście rafa występuje gdzieś w przybrzeżnej strefie… Koniecznie muszę przeczytać, dlaczego byłeś zawiedziony Bali – słyszałam różne opinie o tej wyspie i wszystkie są skrajne.