Cztery Kilo Obywatela Mniej
INDONEZJA: Nurkowanie na Bali – co wiózł wrak Liberty?
5 Głosy: 10

Nurkowanie Bali? A więc, dziś powracam myślami do indonezyjskiej wyspy Bali. Nie będę ukrywał, że byłem zawiedziony tą wyspą, jak już napisałem tutaj: BALI: wyspa z amerykańskich filmów. Tym razem jednak zostawimy nachalnych sprzedawców i zejdziemy pod wodę w poszukiwaniu skarbów.

Nurkowanie na Bali.

Mówiąc o nurkowaniu na Bali, najczęściej mamy na myśli wyspy Lombok oraz Gili. I faktycznie jest to chyba najpopularniejsza destynacja. Jednak my wybraliśmy się w zupełnie inną stronę, mianowicie w rejon Tulamben, położony w północno-wschodniej części wyspy.

Pierwsze wejście do wody i pierwsze zaskoczenie. Dno pokryte jest czarnym piaskiem. Winne temu są wulkany, których na Bali nie brakuje. Zamiast białego morskiego piasku, tu mamy czarny wulkaniczny pył.

nurkowanie Bali tulamben padi
Wrak Liberty | Nurkowanie Bali
nurkowanie Bali wrak liberty zatopiony nurek
Żółw w okolicach wraku | Nurkowanie Bali
nurkowanie Bali zatopione wraki wyspa cena tulamben
Nurkowanie na Bali

Nurkowanie Bali – Wrak amerykańskiego USAT Liberty.

Najbardziej znaną, podwodną atrakcją okolic Tulamben jest wrak wojskowego statku Liberty. Historia tego 125 metrowego transportowca jest bardzo ciekawa i rozpoczyna się w czasie pierwszej wojny światowej, a dokładnie w dniu 19 czerwca 1918r, kiedy to został zwodowany. Liberty był wojskowym statkiem transportowym przeznaczonym przede wszystkim do transportu… zwierząt, szczególnie wojskowych koni.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…