PHUKET: Opuszczony hotel Phuket Country Lodge, czyli tajski biznes.
5 Głosy: 7

Zwiedzając największą wyspę Tajlandii – Phuket, można natknąć się na pewien tajemniczy hotel. Czy jest nawiedzony? Raczej tylko przez pomieszkujących tu bezdomnych. Jednak tajemnicza jest jego historia i to co doprowadziło do obecnego stanu tego budynku. Hotel Phuket Country Lodge, bo o nim mowa, to opuszczony hotel w centrum wyspy Phuket. Zauważyłem go chyba podczas pierwszej wizyty na wyspie, przejeżdżając w pobliżu. Przy kolejnej okazji odwiedziłem to miejsce już z bliska. Historia powstania hotelu nie jest jasna i ciężko jest znaleźć jakiekolwiek potwierdzone informacje. Jednak te do których udało mi się dotrzeć pokazują jak niebezpieczne mogą być nieprzemyślane inwestycje w Tajlandii.

phuket opuszczony hotel tajlandia puket zobacz atrakcje
Front budynku | Opuszczony hotel Phuket Country Lodge
phuket opuszczony hotel zobacz koniecznie puket hostel
Wielkość budynku jest imponująca | Opuszczony hotel Phuket Country Lodge
phuket opuszczony hotel tajlandia porady podróżnicze
Sala balowa? | Hotel Phuket Country Lodge – wyspa Phuket

Opuszczony hotel Phuket Country Lodge.

Historia budowy tego budynku wiąże się bezpośrednio z infrastrukturą kolejową w Tajlandii. Patrząc na mapę tajskich linii kolejowych, można bez trudu dojrzeć, że pociągi na wyspę Phuket nie jeżdżą. Ostatnią stacją w kierunku Phuket jest Khiri Rat Nikhom, gdzie trzeba przesiąść się w autobus. Jednak nie zawsze tak miało być, gdyż plany rozbudowy tajskich kolei zakładały inny scenariusz. Tory miały być poprowadzone, aż na wyspę Phuket jednak w 1956 roku prace wstrzymano z niejasnych przyczyn. Być może koszt budowy był za wysoki. Możliwe również, że projekt wstrzymano gdyż część planowanej trasy znajdowała się na terenie parków narodowych. Jednak marzenia o stalowej drodze na Phuket nie umarły. Co jakiś czas wypływały mniej lub bardziej wiarygodne pogłoski, że kolej na wyspę jednak pojedzie. W takie właśnie pogłoski musiał uwierzyć inwestor feralnego hotelu Phuket Country Lodge.

phuket opuszczony hotel phuket tajski hostel porady
Ładne schody | Opuszczony hotel Phuket Country Lodge
phuket opuszczony hotel noclegi puket zobacz tanio
Lustro | Phuket Country Lodge – wyspa Phuket
phuket opuszczony hotel puket hostel tajlandia porady
Szafka na klucze | Opuszczony hotel Phuket Country Lodge

Pociąg na Phuket.

Nieszczęsny twórca opuszczonego Phuket Country Lodge najwyraźniej uwierzył w pogłoski i kupił duży kawałek ziemi przy północnym krańcu Bypass Road. Szybko też w tym miejscu powstał trzypiętrowy hotel z wielkimi nadziejami na obsługę ruchu kolejowego. Według tych samych plotek, to właśnie w tym miejscu miał powstać główny terminal kolejowy na Phuket.

Zobacz też:  LEKARZ TAJLANDIA: Przychodzi facet do lekarza, a lekarz...

Zanim jednak większość pokoi została w pełni wyposażona, stało się oczywiste, że projekt kolejowy i tym razem pozostanie jedynie w sferze marzeń. Prace przy budowie hotelu zostały przerwane pozostawiając niedokończony budynek, który stojąc na poboczu przypomina o czymś bardzo ważnym. O tym, że w biznesie nie ma miejsca na romantyzm.

phuket opuszczony hotel atrakcje turystyczne puket
Główne wejście | wyspa Phuket
phuket opuszczony hotel phuket ceny puket tajlandia
Jeden z pokoi | Phuket Country Lodge
phuket opuszczony hotel phuket gdzie zobaczyc tajskie
Kluczy już nie ma | Phuket Country Lodge – wyspa Phuket

Plotki nadal żywe.

Opuszczony hotel Phuket Country Lodge nadal niewzruszenie stoi w tym samym miejscu, a plotki o rzekomej linii kolejowej nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Najnowsza wersja obiecuje ukończenie całości projektu do 2021r.

Cyrkla, wagi i miary
Do martwych użyj brył:
Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!
Adam Mickiewicz – Pieśń filaretów

A może znasz inną historię tego hotelu? Jeśli tak to koniecznie napisz i podziel się wiedzą!

phuket opuszczony hotel phuket porady blog tajlandia
Budynek powoli zarasta | Phuket Country Lodge
phuket opuszczony hotel phuket ceny noclegow zobacz tanio
Pokoje | Hotel Phuket Country Lodge

#StanNieustalony

Powyższy tekst i zdjęcia są częścią projektu #StanNieustalony, w którym to zwiedzam ciekawe opuszczone miejsca, aby uwiecznić je na zdjęciach.

Skuter bez prawa jazdy?