sobota, Kwiecień 29Cztery Kilo Obywatela Mniej - felietony o życiu

Tak sobie myślę…. kim dziś jest prawdziwy mężczyzna?

Tak sobie myślę…. kim dziś jest prawdziwy mężczyzna?
4.5 Głosy: 2

Mam 190cm wzrostu i prawie 90 kg wagi. Pozwala mi to stwierdzić, że nie przewróci mnie byle jaki wiaterek. Czy jednak to właśnie są atrybuty „prawdziwego mężczyzny„?

Kiedyś było łatwiej. Facet musiał podkuć konia, dać w ryj i zbałamucić rekordową ilość kobiet. I to wszystko z petem w gębie i szklaneczką Whisky. Kiedyś definicja „prawdziwego mężczyzny” była prosta – musi pachnieć Whisky, koniem i tytoniem.

Teraz już tak prosto nie jest. W dobie wszelkich wolności trudno jest zdefiniować otaczający nas świat. I nie twierdzę, że to źle, czy też dobrze.

Tak tylko sobie myślę…

Jeszcze nie tak dawno, aby się czegoś dowiedzieć trzeba było sięgnąć po encyklopedię grubą jak Magda Gesler. Albo nawet przespacerować się do biblioteki. Teraz każdy z nas ma w telefonie większą moc obliczeniową niż komputer, który wysłał człowieka na księżyc! Niesamowite.

Mimo takich ułatwień jesteśmy coraz… głupsi. Ktoś dał małpie granat i bawi się obserwując jej poczynania.

Tak sobie dziś myślę…

Lepszej połowie zepsuł się skuter. Nie działa. Nie jeździ – nie licząc odcinków z górki. Nie i już. Amen. Normalna sprawa. Wszystko się tu psuje. Może z powodu temperatury. A może dlatego, że to po prostu kupa złomu… Mój motor zepsuł się w zeszłym tygodniu, a wczoraj koledze w czasie jazdy odpadł pedał od biegów… Pękniętych dętek było już… sam nie wiem ile.

Trzeba by znowu te złomy oddać do mechanika. Ale chwilka, moment. Nie masz nigdy takiego głodu przygody? Może sam to naprawię. W końcu to nie rakieta dalekiego zasięgu, ale taboret z silniczkiem od kosiarki. Przecież na wszelkie wątpliwości odpowie wyszukiwarka internetowa. Schemat instalacji elektrycznej? Rodzaj świec? Tam jest wszystko. Po prostu skorzystaj.

W oczach znajomych obserwujących moje poczynania widziałem politowanie. Po rozkręceniu obudowy pojawiło się wyraźne zaciekawienie, a na koniec zachwyt. Jak mało dziś potrzeba, aby uchodzić za półboga. Wystarczy śrubokręt…

Skończyłem. Naprawione. Działa. Przy okazji wyregulowałem napięcie linki gazu, zastanawiając się skąd ja wiem jak to zrobić do cholery… Wiem, bo jestem ciągle głodny. Przeraźliwie głodny wiedzy o tym co mnie otacza na co dzień. Dlaczego więc tak wielu ludzi nie potrafi poradzić sobie z prostymi, technicznymi wyzwaniami? W sukurs przybywa mi Grzegorz Markowski sączący się z głośnika:

„Może ja jadłem inny chleb, może księgi czytywałem nie te… Patrzę w ekran i wciąż pytam się czy świat na głowie to jedyny nasz wkład?”

Problemem okazała się świeca...
Problemem okazała się świeca…

Myślę sobie…

Być może nie znamy definicji „prawdziwego mężczyzny„, bo jej najwyraźniej już nie potrzebujemy. Jednak co jeśli chcesz uchodzić za takowego? Nie musisz na siłę upijać się tą rudą wódą na myszach pędzoną. Nie musisz krztusić się od dymu popularnych. Możesz nawet chodzić w rurkach i różowych podkoszulkach. Ale do kurwy nędzy naucz się używać śrubokręta!

Rakieta międzykontynentalna, czy to tylko skuter?
Rakieta międzykontynentalna, czy to tylko skuter?

Tak sobie myślę….

Przeczytaj inne:
Podziemne tunele. 4kilo.pl felietony o życiu
Międzyrzecki Rejon Umocniony – mieli rozmach…

Są lata 30 XX wieku. Niemcy właśnie stwierdzili, że podpisany Traktat Wersalski można już sobie wsadzić głęboko w dupę i zaczynają przygotowania do kolejnego 'europejskiego tournée'. Fabryki przestawiają się na...

Zamknij