TIP: Przy kupnie biletu na tramwaj wodny nie daj się naciągnąć na turystyczną wersję, gdzie całodniowy bilet kosztuje 180 thb. Pamiętaj również, że zwiedzanie zabytków to nie zawody. Nie zobaczysz wszystkiego, więc wybierz kilka punktów i ciesz się tym co widzisz. Resztę zobaczysz podczas kolejnych wyjazdów.

bedeker lezacy budda bangkok zabytki wycieczka
Leżący Budda – Bangkok | Tajlandia w 14 dni

TAJLANDIA w 14 dni – DZIEŃ 3 – TARG CHATUCHAK

Jeżeli jesteś w Bangkoku w czasie weekendu, to obowiązkowo musisz odwiedzić weekendowy targ Chatuchak. Znajdziesz tu właściwie wszystko – od ubrań, przez jedzenie do posągów Buddy. Zakupy tu mogą być fajnym prezentem dla znajomych, jednak nie spodziewaj się tutaj wysokiej jakości wyrobów. Po dniu zakupów odpocznij w pobliskim parku Chatuchak leżąc na trawie albo karmiąc wielkie sumy.

TIP: Park jak i targ leżą przy stacji kolejki SkyTrain i jest to najlepszy sposób, aby się tam dostać.

Tajlandia w 14 dni bedeker chatuchak market targ bangkok zakupy ceny tajlandia
Weekendowy targ Chatuchak – Bangkok | Tajlandia w 14 dni

TAJLANDIA w 14 dni – DZIEŃ 4-5 – AYUTTHAYA

Kończymy przygodę z Bangkokiem i przemieszczamy się do słynącego z wielu zabytków – Ayutthaya. Miasto to leży kilkadziesiąt kilometrów na północ od Bangkoku. Zostań tu na dwa dni i pozwiedzaj to co ma do zaoferowania to miasto. Wstęp do niektórych świątyń jest bezpłatny, a do innych kosztuje kilkadziesiąt baht. Jeżeli jesteś grupą kilku osobową to najkorzystniej będzie wynająć taksówkę, która z Bangkoku zawiezie was prosto do Ayutthaya. Cena za 7 osobową taksówkę wyniesie ok. 1200 thb. Jeżeli chodzi o hotel to z całą odpowiedzialnością polecam domki Kamalar Palace. Dwupiętrowy domek z trzema sypialniami i przepysznym śniadaniem z prawdziwą kawą!

TIP: Warto zwrócić uwagę, czy w cenie waszego noclegu są dostępne rowery. Nie muszę chyba pisać jak bardzo ułatwia to zwiedzanie miasta.

tajlandia w 14 dni bedeker Ayutthaya tajlandia zabytki światynia
Ayutthaya – zabytki | Tajlandia w 14 dni

TAJLANDIA w 14 dni – DZIEŃ 6-7 – KANCHANABURI

Kolejny dzień i kolejny transfer – tym razem do Kanchanaburi. Jeżeli chcecie najszybciej i najwygodniej dostać się z Ayutthaya do Kanchanaburi, to pozostaje tylko taksówka, która kosztuje ok. 2000 thb. Transportem publicznym też się da, jednak trzeba wrócić do Bangkoku. Przy większej grupie zdecydowanie lepiej wychodzi taksówka.

A co robić w Kanchanaburi? Oczywiście pierwsza obowiązkowa wizyta to most na rzece Kwai. Jeżeli widzieliście film „Most na rzece Kwai” to wiecie z jakimi okrucieństwami wiązała się budowa tzw. Kolei Śmierci, czyli torów łączących Bangkok z Rangun. Warto również odwiedzić muzeum Kolei Śmierci wraz z cmentarzem jeńców wojennych. Wstęp do muzeum kosztuje 100 thb, a w cenie jest kubek kawy 🙂

TIP: Kanchanaburi jest dużym i rozciągnietym miastem. Warto wybrać hotel w centrum i w małej odległości od mostu.

Tajlandia w 14 dni bedeker most kwai river kanchanaburi tajlandia pociąg kolej
Most na rzece Kwai. | Tajlandia w 14 dni

Pierwszy tydzień za nami. Zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc i wiele zabytków z listy „must see”. Jak już sam widzisz, Tajlandia jest duża i transfery potrafią być zabójcze. Nie da się zobaczyć „wszystkiego” w ciągu kilku dni, więc po raz kolejny powtarzam: nie trzymaj się kurczowo planu, bo żaden plan się nie sprawdza w 100% przy konfrontacji z Tajlandią 🙂 Po prostu „mai pen rai”.

W planie na drugi tydzień naszej wycieczki mam głównie plażing🌴, smażing 🌞 i browaring 🍺. W końcu po to głównie przyleciałeś do Tajlandii! 🇹🇭

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj drugą część tej wycieczki po 🇹🇭 Tajlandii:
TAJLANDIA w 2 tygodnie – przewodnik na pierwszy raz, cz.2

8 KOMENTARZE