Po opublikowaniu galerii z opuszczonego domu publicznego, dostałem kilka pytań „gdzie to”. Po nurkowaniu w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym pytania „jak tam się wchodzi”. Opuszczona koparka to z kolei zarzuty o bycie „psem ogrodnika”, a dla odmiany tekst o pałacu myśliwskim spotkał się z krytyką, bo lokalizacja jest jawnie podana. Szkoda, że ci komentujący nie znaleźli chwili, aby ów tekst przeczytać… gdyż miał on pomóc w ratowaniu pałacu w Mojej Woli. Jednak wszyscy pytający za każdym razem spotykają się z tą samą odpowiedzią – wiem, ale nie powiem! Ha! A więc jestem dokładnie taki sam! Pieprzony pies ogrodnika i wielki pan eksplorator. Gwiazda z zadartym nosem!

urbex miejsca opuszczone poradnik lokalizacja
Urbex może być niebezpieczny…
Róbta, co chceta!

Róbcie zdjęcia, filmy, czy co tam akurat uważacie za słuszne. Mogę nawet w tym pomóc, podając szczegóły dla osób mających jakieś tam pojęcie. Chętnie odpowiem na pytania, czy ta dziura przez, którą się wchodzi nadal jest otwarta albo ile się idzie na miejsce nurkowe w MRU. Jednak pytania „gdzie to jest” pozostaną bez odpowiedzi… Powód moich odmów jest jednak bardzo prozaiczny i nie ma nic wspólnego z „chronieniem” miejsca.

Byliście kiedyś w takim prawdziwym sądzie? Ja niestety byłem wiele razy, tak po stronie oskarżającej, jak i oskarżanej. Od sądu cywilnego, przez administracyjny, aż po karny. Co prawda nie jestem rzezimieszkiem, a te wizyty związane były z wykonywaną kiedyś pracą, jednak fakt jest faktem. I jest parę rzeczy, których się nauczyłem dzięki tym pozwom. Po pierwsze – kiedy wysoki sąd wchodzi na salę, to sprawiedliwość wychodzi oknem. Po drugie – zbieramy już efekty bezstresowego wychowania oraz amerykańskiego poczucia krzywdy i być pozwanym o bzdurę, to nic nadzwyczajnego. Dlatego mając swoją rodzinę i plany na życie nie chcę tracić czasu na kolejne pozwy. Nie będę więc kręcił sam na siebie bata i nie udzielam żadnych informacji dotyczących lokalizacji. Szczególnie lokalizacji miejsc, których zwiedzanie jest niebezpieczne. To jednak nie powinno was powstrzymywać! Bardzo chętnie zobaczę lepsze zdjęcia i fajne filmy z tych samych miejsc.

Zobacz też film z nurkowania:

* to jest oczywiście cytat z filmu Psy.