Dziś poruszę poważniejszy temat, gdyż często widzę powtarzające się pytania o ubezpieczenie w Tajlandii. Jako, że jest to blog podróżniczy to jestem niejako zobowiązany do wyjaśnienia jak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie. Rozpaleni wizją cudownych wakacji oraz wyczekanego odpoczynku nie możemy zapominać, że nawet w raju możemy zachorować.

poradnik ubezpieczenie kambodza birma szpital lekarz opieka medyczna cena operacja szpital przychodnia
Ubezpieczenie warto mieć | Poradnik ubezpieczenie

Poradnik ubezpieczenie: Tajska służba zdrowia – prywatna.

Prywatna służba zdrowia w Tajlandii jest na bardzo wysokim poziomie. Zaryzykuję stwierdzenie, że w Polsce mamy jeszcze wiele do nadrobienia. Szczególnie jeżeli chodzi o kontakt z klientem – bo tym właśnie jest pacjent, klientem o którego trzeba dbać. Może się mylę, ale w Polsce nie ma jeszcze żadnego w pełni prywatnego szpitala. I nie mam tu na myśli prywatnych klinik zajmujących się wąskim wycinkiem medycyny, ale prawdziwych szpitali zdolnych przeprowadzić każdy dowolny zabieg.

Poradnik ubezpieczenie: Tajska służba zdrowia – państwowa.

Państwowe szpitale również w Tajlandii istnieją. Opieka tutaj jest jednak zdecydowanie na niższym poziomie i jest skierowana do biedniejszej części społeczeństwa, której nie stać na prywatny szpital. Nie mam żadnego doświadczenia z państwowymi szpitalami, gdyż na całe szczęści mam… ubezpieczenie.

Ubezpieczenie i Tajlandia

Ze zgrozą czytam pojawiające się na forach opinie, że nie warto wykupować żadnego ubezpieczenia. Opowiem wam o kilku naszych przypadkach, przy których ubezpieczenie okazało się wręcz niezbędne.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…

7 KOMENTARZE

  1. Na pewno lepiej mieć ubezpieczenie. To tak jak z ubezpieczeniem w szkole – tyle lat się płaciło, a nigdy się nie przydało, ale zawsze jest ta niepewność że może wydarzy się akurat, gdy nie mam ubezpieczenia