Nie zapominajmy jednak, że oficer imigracyjny może odmówić nam wjazdu do Tajlandii. Mogą również wymagać od nas okazania odpowiedniej kwoty – tj 20 000,00 bht na osobę (ok 2000,00zł) i 40 000,00 na rodzinę (ok 4000,00zł). Jeżeli urzędnik zobaczy w naszym paszporcie wiele pieczątek świadczącym o tym, że kilkukrotnie robiliśmy tzw. visa-run, prawdopodobnie poprosi nas o pokazanie kwoty albo biletu powrotnego. Jednak zazwyczaj chodzi tu tylko i wyłącznie o łapówkę. Zostawienie w paszporcie 200-300 bht całkowicie sprawę rozwiązuje. Tajowie doskonale wiedzą, że obcokrajowcy wyjeżdżają jedynie po podbicie paszportu i starają się dorobić na tym parę groszy. W biurach podróży możecie kupić „wycieczkę” visa-run, a urzędnik przymknie oko za określoną kwotę. Money, money, money.

wiza do tajlandii ambasada warszawa lotnisko bangkok wjazd wizy paszport emigracja emigracyjny
Wiza do Tajlandii i pieczątki w paszporcie| TAJLANDIA: wizy i ich ceny oraz visa-run’s

Wiza do Tajlandii – jak wypełnić aplikację?

Wraz z opłatą oraz zdjęciem, trzeba również złożyć wypełnioną aplikację o wizę. Wniosek jest do pobrania ze strony ambasady: APLIKACJA WIZOWA TAJLANDIA. Wniosek jest w języku angielskim i również w tym języku należy go wypełnić.

Wypełnienie wniosku może stwarzać małe problemy, szczególnie za pierwszym razem. Przygotowaliśmy wzór, który w jasny i przystępny sposób wyjaśnia jak wypełnić aplikację wizową, aby nie została odrzucona przez Ambasadę.

„Wiza do Tajlandii – Wzór” możesz bezpłatnie pobrać pod tym linkiem:

wiza do tajlandii wniosek wizowy ambasada warszawa jak wypelnic bangkok oplata cena
Wniosek wizowy | wiza Tajlandia

 

Oczywiście turystyczna wiza do Tajlandii nie uprawnia do legalnej pracy. Do tego konieczna jest wiza typu non-imigrant oraz work permit. Jednak to już zupełnie inny temat…

Adres ambasady:
Ambasada Królestwa Tajlandii
ul. Willowa 7
00-790, Warszawa

Ambasada Królestwa Tajlandii w Warszawie | Wiza do Tajlandii.

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj uniwersalny plan na pierwszy raz w 🇹🇭 Tajlandii:

TAJLANDIA w 14 dni – przewodnik na pierwszy raz, cz.1

8 KOMENTARZE

  1. Witam, jadę do Tajlandii w kwietniu i zależy mi aby zostać tam jak najdłużej dlatego chce wyrobić wizę wielokrotnego wjazdu ale dostałem taką informacje z pośrednictwa wizowego „Wiza wielokrotna do Tajlandii jest ważna 6 miesięcy od daty wydania. Podróżni przybywający do Tajlandii na podstawie wizy turystycznej mogą pozostać na terenie Królestwa przez okres nie dłuższy niż 30 dni od daty wjazdu” później zadzwoniłem żeby się dowiedzieć jak to wygląda i powiedzieli mi że w ciągu tych 180 dni mogę przebywać tylko 60, z czego po 30 muszę opuścić kraj aby potem wrocić.. trochę się to różni od twoich informacji dlatego nie wiem co o tym wszystkim myśleć..

    • Wiza wielokrotnego wjazdu METV jest wydawana z 6-miesięcznym okresem ważności. W ciągu tych 6 miesięcy możesz przekraczać granicę Tajlandii dowolną ilość razy. Możesz nawet codziennie kursować przez granicę. Natomiast maksymalnie możesz przebywać 60 dni bez przekraczania granicy. Po tych dwóch miesiącach musisz wyjechać za granicę nawet na chwilkę. Ponownie wjeżdżasz na teren Królestwa i ponownie dostajesz pozwolenie na maksymalny pobyt 60 dni.

      Tak więc jednym jest ważność wizy, a drugim czas maksymalny jaki możesz spędzić na terenie Tajlandii. Sprowadza się to do zwiedzania krajów ościennych co dwa miesiące.

      Pamiętaj, że możesz wjechać na teren Królestwa tylko z paszportem, bez żadnej wizy, ale wtedy maksymalnie na 30 dni (lotnicze przejście graniczne). I wtedy zgodzę się, że co miesiąc musisz wyjechać i wjechać.

      Jeżeli wyrobisz wizę METV to visa-run będzie Cię dotyczył „tylko” co dwa miesiące. Wydaje się to wszystko bez sensu, ale nie do końca takie jest o czym możesz przeczytać tutaj: https://server591846.nazwa.pl/4KILO_pl/najglupsza-rzeka-swiata

  2. Od 1 stycznia 2017 dla obywateli polskich jest również 30 dni na przejściach lądowych z limitem wykorzystania 2-krotnie w ciągu roku.
    Wizę METV (wieloktrotną) można otrzymać tylko w swoim kraju (czyli dla Polski tylko Warszawie). Chyba, że ma się dokument rezydenta tego kraju, w którym chce się otrzymać wizę.
    Wizę SETV (jednorazową) można otrzymać wszędzie. Do 28 lutego 2017 wizy SETV są za darmo. W Phnom Penh chcą dodatkowo jakikolwiek wydruk z biletem wyjazdowym z Tajlandii.

    • Dzięki za info! Masz rację, że aktualna polityka wizowa została zaostrzona. W moim odczuciu jest ona skierowana przeciwko „elektronicznym nomadom”, którzy mieszkają w pobliżu granicy, pracują zdalnie w europejskich firmach i skaczą na granicę co dwa tygodnie. Jednym słowem korzystają z dobrodziejstw Tajlandii, pracują tu nielegalnie i nie mają żadnej wizy. Z tego samego powodu zostały również zaostrzone kary za „over stay”. Wcześniej była to kara pieniężna 500thb za każdy dzień. Dla zarabiających w euro była to cena do przełknięcia. Czyli mam gdzieś wizy, zapłacę przy wyjeździe. Teraz oprócz kary pieniężnej dostaje się również zakaz wjazdu nawet do 10 lat! Polityka jest prosta i wypisana na każdej granicy: „good guys in, bad guys out”. Jako ciekawostkę dodam, że przez ostatnie powodzie na południu kraju nie zostaną wyciągnięte konsekwencje za ‚over stay’ do końca stycznia 2017r.