Tajlandia pogoda: ciągle pada.

„Podobno w czasie pory deszczowej to pada bez przerwy przez kilka miesięcy, dlatego nie warto jechać.” Pora wilgotna to rzeczywiście czas, gdy pada zdecydowanie więcej. Jednak nie dajmy się zwariować. Pada kilkanaście-kilkadziesiąt minut w ciągu dnia i tyle. Oczywiście może się zdarzyć długotrwały opad, jednak Tajlandia jest duża i zawsze można przenieść się w inne miejsce.

Powodzie, tsunami i huragany.

Oczywiście Tajlandia jest narażona na zagrożenia naturalne, jak każdy inny kraj. Takimi wyjątkowymi zagrożeniami mogą być powodzie. Pora deszczowa często powoduje lokalne podtopienia, czasem jednak może to znacznie przybrać na sile. Szczególnie niebezpiecznym jest, gdy powodzie pojawiają się niespodziewanie.

Daleko nie szukając, w styczniu tego roku małą wysepkę koh Tao nawiedziły poważne powodzie. Podobnie sprawa wyglądała na wyspach koh Samui oraz koh Phangan. A przecież była to pora ciepła i sucha…

powodz koh styczen tao tajlandia 2017
Powódź koh Tao styczeń 2017 | tajlandia pogoda

Mówiąc tsunami w Tajlandii, pierwsze o czym myślę to tsunami z roku 2004. Wiele osób poniosło śmierć, a zniszczenia były bardzo duże. Pomimo, że to tsunami było wyjątkowo duże, to jednak nie było odosobnionym przypadkiem. Takie zjawiska będą się zdarzać w przyszłości i jest to naturalne. Jednak ponownie nie dajmy się zwariować. Czyżby Polska nigdy nie ucierpiała w powodzi?

powódz wroclaw polska 1997 stulecia
Powódź stulecia – Wrocław 1997 r, fot: dolny.slask.org.pl

Nie pytaj o pogodę.

Nie pytaj więcej, czy warto lecieć do Tajlandii w porze deszczowej. Nawet jak będzie padać, to pad thai i świeże kokosy smakują równie wyśmienicie, co w porze suchej. W ciepłym deszczu możesz również przejść się po Bangkoku i zrobić zakupy. Nie wspomnę jakie przyjemne jest nurkowanie w czasie deszczu. Następnym razem na forum nie pytaj już o pogodę. Albo pakujesz plecak, albo tylko szukasz wymówki.

A jak już koniecznie musisz patrzeć na pogodę to w pierwszej kolejności skorzystaj z prognozy… Na przykład na stronie Tajskiego Departamentu Prognoz – Tajlandia Pogoda: https://www.tmd.go.th/en/index.php

Oczywiście Tajlandia to łatwy kraj do podróżowania, nawet dla niedoświadczonych podróżników. Jednak, jeżeli nie masz ochoty przygotowywać wszystkiego samemu i chciałbyś po prostu cieszyć się pięknem Tajlandii, bez niepotrzebnych stresów, to warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek do Tajlandii. Takie rozwiązanie ma sporo plusów, a cena nie zawsze musi być wyższa. Warto zapoznać się z takimi ofertami. 

8 KOMENTARZE

  1. Pogoda nie jest wcale az tak blahym tematem. Niezmiernia fascynuje mnie to, jak wplywa na charakter krajow i ich mieszkancow. Pod tym wzgledem fascynuje mnie Rosja. Moskwa zbiera sie po wczorajszej zawiei, a na Syberii – powyzej 20 stopni, cieplo. Za godzine moze byc odwrotnie. Pogoda tu swietnie odzwierciedla nastroje spoleczne.

  2. Czyli jaka będzie pogoda na przełomie sierpnia i września np. na Ko Samui czy da się podróżować – czy drogi będą zalane – gdzie twoim zdaniem najlepiej być w tym okresie czy będą kursować promy np. po zatoce Tajlandzkiej, bo po drugiej stronie to już podobno totalny dramat i na Krabi potrafi padać bez przerwy kilka dni (czy to prawda czy plotka ? )