Za małolata uwielbiałem Alfreda Szklarskiego i jego serię książek o przygodach Tomka. Śniłem o tych wszystkich przygodach i marzyłem, że któregoś dnia ja też zrobię to wszystko co główny bohater. Z tych lektur do dziś zostały mi w pamięci moje dwa największe pragnienia. Pierwszym było posiadanie sztucera. Nie za bardzo wiem do kogo miałbym strzelać, gdyż na moim blokowisku raczej nie widywano dzikich zwierząt. Chyba, że za takowe wziąć rezydentów osiedlowego sklepu z piwem.

mapa Tajlandia Malezja podrozowanie prom jak sie dostac dojechac wyspy
Tajlandia wyspy Similan.

Nurkowanie Similany początek, czyli zaokrętowanie na statku.

Drugim było zaokrętowanie się na statku. To słowo było przesycone magią i tajemnicą pachnącą morską wodą oraz tytoniem. Wiedziałem, że kiedyś będę musiał się zaokrętować. Kilkanaście lat później wrzuciłem moją ciężką torbę na pokład drewnianej łajby, która miała stać się moim domem na kilka najbliższych dni. Wzruszony otworzyłem drzwi ciasnej kajuty. Oto spełnia się jedno z moich dziecięcych marzeń. Pozostaje jeszcze ten cholerny sztucer…

nurkowanie safari tropiki
Widok z kuchni | Nurkowanie Similany
podwodne tropiki kursy nurkowe
Podwodne tropiki | Nurkowanie Similany
gdzie zaczac nurkowanie
Ryba-Kamień | Nurkowanie Similany

Wieczorem wypływamy z portu w kierunku wysp Similan. Pierwszy zachód słońca oraz nocleg na morzu robi wrażenie. Do późna siedzimy przy butelce rumu (a jakże!) i słuchamy opowieści.

🔻🔻🔻 Czytaj dalej…

10 KOMENTARZE