Zabiorą nam pracę!

Pewnie pomyślałeś o takim argumencie, co? Przecież tylu teraz Ukraińców pracuje w Polsce i z pewnością zabrali pracę Polakom. I pewnie tym Polakom co w Anglii zmywają naczynia. Emigracja zarobkowa nie jest niczym nowym, przecież azbest w stanach sam się nie zerwał… Jednak ja nie o tym! Czym innym jest ochrona rynku pracy, a czym innym obowiązkowe „karanie” turystów za to, że mają czelność odwiedzić nasz kraj. Przecież nie jadę do Wietnamu, aby moją bladą i nieogoloną gębą podbić tamtejszy rynek pracy! Jakby nie było to mam polski paszport! Czy to cokolwiek znaczy?

polski paszport wyjazd emigracja wiza pobyt staly ceny
Ciepło witamy. O ile masz wizę 🙂 | polski paszport

Mi casa es su casa.

Może więc to ze względów bezpieczeństwa? Przecież teraz światem targają różne niepokoje, to więc warto kontrolować kto do kraju wjeżdża. Pewnie i racja. Uzyskanie amerykańskiej wizy jest równoznaczne z pełnym prześwietleniem ciebie i twojej rodziny. Główne pytanie to czy, aby na pewno nie chcesz zrobić krzywdy Wujkowi Samowi, tudzież nielegalnie skorzystać z jego gościnności. Podobnie jest z wizą do strefy Schengen, a więc i do Polski. I w porządku. Ma to jakiś sens i solidne argumenty dla poparcia takiej działalności. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że taki to Wietnam sprawdza jedynie, czy masz zbędne kilkadziesiąt amerykańskich „baksów”? Jakiego typu bezpieczeństwo spływa na wietnamski rząd wraz z pieniążkami za wizę? Tego nie mogę zrozumieć.

Jednak chyba mogę zrozumieć i rozumiem doskonale, nie urodziłem się przecież wczoraj. Sprawa jest prosta, a wyjaśnienie samo sączy się z moich słuchawek:

I need a dollar dollar, a dollar is what I need, hey hey
Well I need a dollar dollar, a dollar is what I need, hey hey
And I need I need dollar dollar, a dollar is what I need
And if I share with you my story would you share your dollar with me

Aloe Blacc – I Need A Dollar

Strona z wielkim trudem przemieliła wniosek, ściągnęła z konta kilkadziesiąt dolców i kazała czekać 3 dni robocze. Lżejszy na portfelu mam więc kilka kolejnych dni, aby pomyśleć nad sensem wiz.

polski paszport pieczatki zobacz cena schengen
Poczciwy polski paszport 🙂

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj jak uzyskać wizę do 🇺🇸 USA:
TAJLANDIA: Jak zdobyć amerykańską wizę w Bangkoku?

7 KOMENTARZE

  1. Miałam kiedyś taki zawalony wizami i pieczątkami paszport i niestety przy wymianie musiałam oddać. Dopiero potem się dowiedziałam, że trzeba było się upierać, odciąć róg przy urzędniku czy coś podobnego i nie oddawać. Do dziś mi żal. Teraz mam małe dzieci, czasu i kasy mniej, a na wakacjach byłam na Mazurach 🙂