wtorek, Luty 20Cztery Kilo Obywatela Mniej - felietony o życiu

Pierwszy rok w Tajlandii, czyli urodziny tajskiego życia

Pierwszy rok w Tajlandii, czyli urodziny tajskiego życia
4.8 Głosy: 4

Właśnie sobie zdaliśmy sprawę, że minął rok naszego mieszkania w Tajlandii. Rok od kiedy z biletem w jedną stronę, wypchanymi plecakami oraz ciężkim bagażem doświadczeń ruszyliśmy w nieznane. Teraz wydaje się to takie odległe i śmieszne jednocześnie. Pół roku temu o życiu w Tajlandii pisałem tak: 4444 godzin nowego życia.

Pierwszy rok w Tajlandii, czyli czego możesz dokonać w rok?

Kiedyś byłem pewien, że przeprowadzka do innego miasta to największa trauma jaka może mnie spotkać. Dziękowałem (Rodzicom? Bogu? Karmie?), że się urodziłem w dużym mieście. Nie będę musiał jechać na studia lub co gorsze, przeprowadzać się na stałe do innego miasta! Teraz to takie śmieszne…

Zastanawiam się jak podsumować ten rok. O czym napisać. Czy mam cię zachęcać? Hej rzuć jutro robotę, pakuj się i rozpocznij nowe życie gdzieś na końcu świata. Czy może wręcz przeciwnie. Żałuję, że wyjechałem i broń Boże nie idź w nasze ślady! Jak powtarza moja Mama: każdy ma swój rozum. Jednak wypada podsumować ten rok czymś więcej niż butelką taniej whisky. Od czego więc zacząć? Czekajcie chwilę, uzupełnię szkło.

Tęsknota za krajem.

Czasem rozmawiam ze znajomymi z Polski, którzy się jeszcze do mnie odzywają. Jakie najczęściej słyszę pytanie? A nie tęsknicie za Polską? Jak więc jest z tą tęsknotą? Czy nie da się żyć za granicami Polski? Pozwólcie, że posłużę się cytatem Christophera Doyle’a: “dom jest tam, gdzie jest twoje serce. Powinieneś zawierzyć swojemu sercu na tyle, aby odkryć, że twój dom nie musi być tam gdzie się urodziłeś. Część ludzi wie to od zarania. Inni, jak ja dowiadują się tego znacznie później i muszą mieć za sobą sporo perypetii, aby to chwycić.”

Pierwszy rok w Tajlandii – butelka jest w połowie pełna.

Chyba po raz pierwszy nie wiem co mam napisać. Ostatni rok był najlepszym w moim życiu. Umocniłem się w przekonaniu, że Lepsza Połowa to jest właśnie ta osoba, z którą mogę i chcę kraść konie. “Odkryłem”, że można zarabiać pieniądze nie będąc trybikiem w wielkiej, korporacyjnej maszynie. Zwiedziłem wiele miejsc, które jeszcze niedawno były tylko w sferze “kiedyś, chciałbym”.

Czy było warto zaryzykować? Tak. Czy było ciężko? Tylko na początku. Czy TY też powinieneś zastanowić się nad celem swojego życia? Zdecydowanie tak.

pierwszy rok w tajlandii rok mieszkania na emigracji w Tajlandii
Wybierz swoją drogę. | pierwszy rok w Tajlandii

Pierwszy rok w Tajlandii, czyli urodziny tajskiego życia

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj jak wyglądał nasz rok życia w 🇹🇭 Tajlandii:
Podsumowanie roku – jak wyglądało nasze tropikalne życie?

4kilo.pl
4kg
        
4kilo.pl
Żadnej Viagry, ani innych głupot. Raz w miesiącu dostaniesz majla z podsumowaniem naszych tekstów.
4kilo.pl
Ebook 4 Kilo
Ebook 4 Kilo
Przeczytaj inne:
konkurs tajskie piwo chang singha leo smak cena tajlandia browar
KONKURS: wygraj tajskie piwo – Chang, Leo, Singha!

Tym razem to nie my będziemy pisać, a Wy! Mamy dla Was mały konkurs, w którym można wygrać najprawdziwsze tajskie piwo. Chcesz sprawdzić jak smakuje Tajlandia? A może chcesz przypomnieć...

Zamknij