Na ten przykład weźmy rok 2015. Doszło do 11 wypadków lotniczych, w których zginęło 539 osób, a 512 osób zostało uratowane. W tym samym 2015 roku tylko na terenie Polski w wypadkach drogowych poszkodowanych zostało 42 716 osób, w tym śmierć poniosło 2 938 osób, a 39 778 zostało rannych. Właściwie więc to latanie nie wygląda tak źle…

nienawidze latac samolotem wypadki lotnicze samolot
Samolot morderca | Nienawidzę latać samolotem

Niestety zawsze przekraczając próg samolotu, widzę przed oczyma przelatujące tytuły: atak terrorystyczny, przypadkowe zestrzelenie, awaria silników, tajemnicze zaginięcie, mgła, brzoza, felerna śrubka. Gdybym tylko mógł tego wszystkiego nie czytać, nie wiedzieć, wymazać!

A gdyby mnie ktoś zapytał to wybrałbym jednak tego kokosa. Przy świątecznym stole wspominając moją skromną osobę każdy musiałby się uśmiechnąć. A ja tam po drugiej stronie, masując wielkiego guza na głowie, również bym parsknął śmiechem na myśl o moim końcu.

Póki co pozostaje mi wierzyć statystyce, że nie zginę w samolocie. Tej samej statystyce mówiącej, że na spacerze z psem oboje mamy statystycznie po 3 nogi…

Wylądowaliśmy.

7 KOMENTARZE

  1. Niewielki dyskomfort podczas lotow samolotem odczuwalam do czasu, jak kilka lat temu obejrzalam ponad 70 odcinkow Katastrof w przestworzach itp. To byl blad, ogromny blad…. Od tego czasu wiem, ze podczas startu, lotu i ladowania wszystko moze pojsc nie tak…. I tez juz nienawidze latac, a rodzine w PL odwiedzam raz na kilka lat.

  2. Fakt! Dla niektórych ludzi lot samolotem to wielka trauma. Patrząc na naszych klientów w dalszym ciągu chyba najlepszym środkiem na zmniejszenie stresu przed lataniem są ziołowe „Tabletki na uspokojenie”, można je dostać bez recepty w aptece.

  3. Dotychczas nie bałam się latać samolotami. Uwielbiałam to. Każdy lot był dla mnie frajdą. Ostatnio często oglądam w TV na National Geographic cykliczny program pn.Katastrofy lotnicze. O rany, teraz dopiero się wystraszyłam! ale jesienią znowu wybieram się do Tajlandii 🙂 i kombinuję, jak by tam zostać przez rok lub chociaż przez pół roku, nie wchodząc w kolizję z prawem 🙁 słyszałam, że już nawet nie da się tak ciągle mykać do sąsiednich krajów i wracać po kilku dniach, bo ograniczyli takie wyskoki jedynie do trzech razy. Ciężko będzie 🙁

    • Coś na temat wiz do Tajlandii znajdziesz tutaj: TAJLANDIA: wizy i ich ceny oraz visa-run’s. Faktycznie z początkiem 2017 roku nastąpiły pewne zmiany, ale dotyczy to głównie wjazdu bez wizy. Nadal można przebywać w Tajlandii do 30 dni bez wymogu posiadania wizy, ale zostało to ograniczone do dwóch takich wjazdów w roku. Zmianą na lepsze jest możliwość uzyskania pieczątki 30 dniowej również na przejściach lądowych, a nie jak dotąd jedynie 15 dniowej. Jeżeli chcesz zostać dłużej to naturalnym jest ubieganie się o wizę. Jaką? To już zależy od celu Twojej podróży, czasu jaki chcesz spędzić w Królestwie itd.