KOSTARYKA Park Narodowy w Manuel Antonio i leniwce.
5 Głosy: 3

Jeżeli już coś słyszałeś o Kostaryce to prawdopodobnie jedną z dwóch rzeczy: Kostaryka ma okropne drogi oraz wspaniałe parki narodowe. Podczas gdy to pierwsze to kompletna bzdura (do tego jeszcze wkrótce wrócę…), to parki narodowe są faktycznie imponujące. O podstawowych informacjach na temat Kostaryki możesz przeczytać tu: Kostaryka: informacje praktyczne.  Zacznijmy od tego, że prawie cały teren Kostaryki jest niczym park narodowy. Obłędna ilość zieleni oraz masa wulkanów – w tym kilka aktywnych! Z jednej strony Ocean Pacyficzny, z drugiej Morze Karaibskie, a więc plaże, krokodyle, żółwie, rekiny. Niczym w Białostockiej Szkole Reportażu – przecież tu jest wszystko!

kostaryka park narodowy manuel antonio
Park Narodowy Manuel Antonio – położenie

Jednym z mniejszych parków jest Parque Nacional Manuel Antonio położony na wybrzeżu Pacyfiku, w odległości ok. 170 km od San Jose. Park ten był jednym z pierwszych udostępnionych dla ruchu turystycznego. Co ciekawe, magazyn Forbes umieścił ten park na liście 12 najładniejszych parków na świecie – Lista Forbes.

kostaryka zwierzeta małpa park
Zwierzęta w parku najlepiej ogląda się przez lunetę.
kostaryka szlaki w aprku narodowym antonio
Park Narodowy Manuel Antonio – ścieżki w parku.

Kostaryka Park Narodowy Manuel Antonio

Wejście do parku jest płatne i niestety dla obcokrajowców znacznie droższe. Ten cenowy apartheid jest dla mnie zupełnie niezrozumiały, ale niestety nie nowy, gdyż z podobną sytuacją spotykamy się na co dzień w Azji. Podczas gdy miejscowy za wstęp do parku zapłaci 1600 colones (~9,75zł), tak gringo musi już wyciągnąć z portfela 16 usd! (~57zł). Do tego dochodzi ewentualne wynajęcie przewodnika. Czy warto? Zdecydowanie tak. Przewodnik kosztuje ok. 20 usd, ale bez niego wycieczka do parku będzie zwykłym spacerem, po zwykłym parku. Dopiero wiedząc gdzie patrzeć oraz mając odpowiedni sprzęt, udaje nam się dostrzec piękno kostarykańskiej natury.

kostaryka przeowdnik park narodowy cena
Nasz przewodnik
kostaryka wodospady atrakcje gdzie zobaczyc ceny
W parku jest również wodospad.
kostaryka leniwiec park narodowy pacyfik
Leniwce nie są rzadkością. | Kostaryka park narodowy

Kostaryka Park Narodowy dla wszystkich.

Oczywiście nie będzie to wyprawa do dżungli rodem z opowieści Toniego Halika. Pomimo niskiego sezonu, turystów nie brakuje, a sam park jest całkiem dobrze zagospodarowany. Betonowe ścieżki, toalety, znaki, mapy, czy też droga dla samochodów muszą nam zastąpić przedzieranie przez dżunglę z maczetą. Jakby tego było mało to w parku aktualnie prowadzone są prace związane z wytyczaniem kolejnych ścieżek, a więc podczas oglądania fauny towarzyszyć będą nam pracownicy budowlani 🙂

Zobacz też:  TAJLANDIA POGODA: jaka tu jest na co dzień i co z tymi deszczami?
kostaryka dojazd do parku plaza zwierzeta ocean
Kostaryka park narodowy
kostaryka manuel antonio park narodowy plaża
Kostaryka park narodowy

Plaża w Parku Narodowym

Wewnątrz parku znajdują się plaże, które są dostępne dla zwiedzających. Bez problemu można korzystać ze słońca, czy też ciepłej wody oceanu. Warto zostać tam całe popołudnie, aż do zamknięcia parku.

Jeżeli chcesz spędzić aktywnie dzień, to park narodowy będzie idealnym wyborem. Pamiętaj tylko, aby nie schodzić ze ścieżek bo żyją tu krokodyle

kostaryka parki narodowe ile kosztuje ceny waluta
Zagospodarowane ścieżki w parku| Kostaryka park narodowy
kostaryka park narodowy ceny biletów
Kostaryka park narodowy
kostaryka krokodyle zwierzeta parki narodowe
Trzeba uważać gdzie się wchodzi, gdyż krokodyle żyją dziko w Kostaryce. | Kostaryka park narodowy

👁‍🗨 Koniecznie przeczytaj jak wygląda nasze podsumowanie 🇨🇷 Kostaryki:
KOSTARYKA: robimy podsumowanie i obalamy mity.

Skuter bez prawa jazdy?