czwartek, Listopad 23Cztery Kilo Obywatela Mniej - felietony o życiu

Czytnik ebook-ów – 1000 książek w kieszeni

Czytnik ebook-ów – 1000 książek w kieszeni
2.5 Głosy: 4

„Są gorsze przestępstwa niż palenie książek. Na przykład nie czytanie ich.”

Jednak jak tu czytać, gdy ogranicza cię limit samolotowego bagażu. Jeśli jedziesz na dwutygodniowe wakacje, to może uda się wepchnąć gdzieś jedną, średnio grubą książkę. Co jednak gdy podróż ma trwać całe życie? Na szczęście mamy już 21 wiek i wiele udogodnień płynących z tego faktu. Czytnik ebook-ów jest odpowiednim rozwiązaniem. W 205 gramach mam tysiące książek. Zaraz podniosą się głosy purystów, dla których książka to tylko na czerpanym papierze.

Oczywiście czytnik nigdy nie zastąpi książek, które czytałem zimowymi wieczorami psując sobie wzrok przy lampce. Tak jak bezalkoholowe piwo nie da przyjemnego smaku goryczki po ciężkim dniu pracy. Tak jak seks za pieniądze nie zastąpi miłości i w końcu tak jak soja nigdy nie zastąpi schabowego. Jest to jednak kompromis, na który mogę się zgodzić.

kindle

Kindle Paperwhite 2 vs Kindle Paperwhite 3

Aktualnie posiadamy dwa czytniki: Kindle Paperwhite 2 oraz Kindle Paperwhite 3. Różnic między nimi specjalnie nie widzę, ale podobno jakieś tam są. Niewątpliwym plusem jest bateria, która trzyma bardzo długo tj. w okolicach dwóch tygodni. Równie ważną funkcją jest podświetlenie czytnika. Niektóre tańsze modele czytników nie posiadają podświetlenia, co dla mnie osobiście jest dyskwalifikacją. Płynna regulacja jasności czytanego tekstu pozwala na czytanie w każdych warunkach.

DSC_0519
Rozmiar jest wypadkową wygodnego czytania i podróżnego charakteru urządzenia. Być może byłoby wygodniej gdyby rozmiar był bardziej zbliżony do rozmiaru książki, jednak wtedy całość byłaby zbyt duża…

Czytnik kupiłem na stronie Amazonu w promocyjnej cenie i z bezpłatną przesyłką. Całość wyniosła ok. 600zł, więc cena jest zdecydowanie przystępna i moim zdaniem nie ma sensu kupowanie czytników używanych lub tańszych „no name”.
czytnik
Długo wzbraniałem się przed czytnikiem ebook-ów, ale teraz nie wyobrażam sobie podróży bez niego. Zdecydowanie jest to przedmiot POLECONY.

ksiazki

Czytnik ebook-ów – 1000 książek w kieszeni

4kilo.pl
4kg
        
4kilo.pl
Żadnej Viagry, ani innych głupot. Raz w miesiącu dostaniesz majla z podsumowaniem naszych tekstów.
4kilo.pl
Ebook 4 Kilo
Ebook 4 Kilo
Przeczytaj inne:
visa run w Tajlandii
Najgłupsza rzeka świata

Jest dziewiąta wieczorem. Wielkie i ciężkie cielsko nocnego promu odbija od brzegu. Właśnie wyruszamy w najgłupszą podróż. Najbliższe 20 godzin upłynie na leżeniu na promie, siedzeniu w busie oraz staniu...

Zamknij