Czytnik ebook-ów – 1000 książek w kieszeni – test Kindle Paperwhite
4.3 Głosy: 14

„Są gorsze przestępstwa niż palenie książek. Na przykład nie czytanie ich.” Jednak jak tu czytać, gdy ogranicza cię limit samolotowego bagażu. Jeśli jedziesz na dwutygodniowe wakacje, to może uda się wepchnąć gdzieś jedną, średnio grubą książkę. Co jednak gdy podróż ma trwać całe życie? Na szczęście mamy już 21 wiek i wiele udogodnień płynących z tego faktu. Czytnik ebook-ów jest odpowiednim rozwiązaniem. W 205 gramach mam tysiące książek. Zaraz podniosą się głosy purystów, dla których książka to tylko na czerpanym papierze.

Oczywiście czytnik nigdy nie zastąpi książek, które czytałem zimowymi wieczorami psując sobie wzrok przy lampce. Tak jak bezalkoholowe piwo nie da przyjemnego smaku goryczki po ciężkim dniu pracy. Tak jak seks za pieniądze nie zastąpi miłości i w końcu tak jak soja nigdy nie zastąpi schabowego. Jest to jednak kompromis, na który mogę się zgodzić.

ebook kindle recenzja opinie test
Ebook kindle

Ebook Kindle Paperwhite 2 vs Kindle Paperwhite 3

Aktualnie posiadamy dwa czytniki: Kindle Paperwhite 2 oraz Kindle Paperwhite 3. Różnic między nimi specjalnie nie widzę, ale podobno jakieś tam są. Niewątpliwym plusem jest bateria, która trzyma bardzo długo tj. w okolicach dwóch tygodni. Równie ważną funkcją jest podświetlenie czytnika. Niektóre tańsze modele czytników nie posiadają podświetlenia, co dla mnie osobiście jest dyskwalifikacją. Płynna regulacja jasności czytanego tekstu pozwala na czytanie w każdych warunkach.

ebook kindle recenzja opinie test bloger cena
Ebook Kindle Paperwhite 2 vs Ebook Kindle Paperwhite 3

Rozmiar jest wypadkową wygodnego czytania i podróżnego charakteru urządzenia. Być może byłoby wygodniej gdyby rozmiar był bardziej zbliżony do rozmiaru książki, jednak wtedy całość byłaby zbyt duża…

Ebook Kindle Paperwhite 2 vs Ebook Kindle Paperwhite 3 test
Kindle Paperwhite 2 vs Kindle Paperwhite 3 test

Czytnik kupiłem na stronie Amazonu w promocyjnej cenie i z bezpłatną przesyłką. Całość wyniosła ok. 600zł, więc cena jest zdecydowanie przystępna i moim zdaniem nie ma sensu kupowanie czytników używanych lub tańszych „no name”.

Zobacz też:  TAJLANDIA vs POLSKA: Ceny w Tajlandii vs ceny Polskie - porównanie.

Długo wzbraniałem się przed czytnikiem ebook-ów, ale teraz nie wyobrażam sobie podróży bez niego. Zdecydowanie jest to przedmiot POLECONY.

ebook kindle recenzja opinie test bloger cena amazon przesylka
ebook kindle recenzja opinie test bloger cena amazon przesylka
Skuter bez prawa jazdy?