Ogólnie rzecz biorąc, dziś obiekt czeka już tylko na zmiłowanie inwestora. Ambitne plany zmieniały się wraz z kolejnymi właścicielami, którzy zapewniali o adaptacji budynków na obiekt handlowy, czy lofty. W najnowszym zamyśle ma tu powstać ekskluzywny akademik. Póki co jedyne co tu się mieści to mało ekskluzywny parking z cieciem…

Na terenie wokół piekarni znajduje się strzeżony parking. Do opuszczonych pomieszczeń nie ma wstępu.

Co zobaczyć we Wrocławiu piekarnia mamut sienkiewicza upadłość
Kolejka po chleb w 1989r, fot. polska-org.pl | Co zobaczyć we Wrocławiu?

5. Browar Piastowski, ul. Jedności Narodowej

Drugą część naszego zboża zawieziemy do Browaru Piastowskiego, a tam zostanie uwarzony najprawdziwszy dolnośląski browar. Bo przecież chłopaki z miasta piją tylko Piasta! I tak faktycznie było przez blisko 130 lat działalności browaru, aż do roku 2004. Wtedy to zaprzestano produkcji, a kilka lat później ruszyły wyburzenia. Na całe szczęście część budynków została objęta ochroną i ostała się do dziś.

I tu ponownie historia się powtarza – pojawia się inwestor z wielkimi planami, ale chyba małym portfelem, gdyż z browarem nie dzieje się nic. Po kilku latach obiekt przejmuje inna firma i prace w końcu ruszają. Dziś na terenie prowadzona jest kompleksowa rewitalizacja oraz budowa kolejnych budynków, a całość ma przemienić się w luksusowe mieszkania. Pytając co zobaczyć we Wrocławiu, nie sposób pominąć to miejsce tym bardziej polecam zobaczyć póki jest czas.

Teren całego browaru jest ogrodzony i chroniony. Trwa tam regularna budowa i wejście bez przepustki nie jest możliwe.

Co zobaczyć we Wrocławiu browar piastowski historia
Browar Piastowski koniec XIX w., fot. polska-org.pl | Co zobaczyć we Wrocławiu?

Co warto zobaczyć we Wrocławiu – część 2

Przeszliśmy kawał drogi, aby zobaczyć te kilka miejsc, których historia powoli się kończy. W tej części zajęliśmy się przyjemnymi sprawami jak jedzenie i picie. Natomiast w kolejnych dwóch częściach naszej podróży po Wrocławiu sprawdzimy jak miasto było przygotowane do obrony i leczenia swoich mieszkańców. Zobaczymy też jak wielkie fortuny zamieniły się w wielkie ruiny oraz popuścimy wodze fantazji na temat wrocławskiej szkoły szpiegów… Już wkrótce przekonacie się co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu.

Zabytki we Wrocławiu – 15 zapomnianych miejsc, cz.2

Opuszczony Wrocław – 15 zapomnianych miejsc, cz.3

Źródła: wikipedia.org, tuwroclaw.com, polska-org.pl, wroclaw.naszemiasto.pl